Sisukord
Postimees
Postimees
14.04.2018
Eesti Oravad läksid üldkogu eel kraaklema (18) Kes tõi taas välja Eesti lipu? (2) Kiire kokkulepe keerulises seisus (3) Päike meelitab mõnulema Välismaa Üheöösuhe, mis lahvatas inetuks afääriks (6) KOHALIK VAADE. Hispaania kuningapere peab tõele näkku vaatama Ungari suursaadik: meil toimib demokraatia hästi Arvamus Agu Uudelepa analüüs: uue juhi missioon – kas Kaja Kallas suudab oravaratta tasakaalustada? (19) Aarne Mäe: talent tuleb koju Juhtkiri: valitsusel on aasta vigade paranduseks EKI keelekool: eestlase ausõna (3) Jelena Skulskaja: ballett – kas kurttummade keel? Postimees 1999. aastal: rahandusminister väljus kohtust õige mehena (4) Kultuur VIDEO: Mood, mis teeb sind kuumaks Sport Tarmo Kink: Eesti jalgpallis napib professionaalsust (1) Toyota insener kiidab Tänakut: ta teeb meeskonnaga suurepäraselt koostööd! Andrei Ševtšenko sillutas Liverpoolile ja Ragnar Klavanile tee Tallinna (2) Põlva Servitis pakitseb tiitlinälg AK Enn Tõugu: «Arvutil on hing sees» Nädala plaat. Leslie Da Bassi värviplahvatus Kus on siin süžee? Aja auk. Heroiiniauk (1) Kuusteist kirja lähedusele See, mida vahimees näeb Vikerkaar loeb. Kaks suurt Hüvasti ja tere, eesti keel! Mägedega sõbrustamise raamat Peeter Langovits: Mainekas plaadifirma ECM jõudis Eestisse Postimees meenutab: 50 aastat tagasi pandi Eestis alus kolmandale kosmoserevolutsioonile Joosep Värk: miks ajakirjandus valetab? (8) Väga kaalukas jutukogu Arter Matkamas Islandil ja Jan Mayenil ehk maailma lõpus talve pikendamas Arteri suur intervjuu! Rail Balticu juht Baiba Rubesa: Eestlased on pragmaatilised ja usaldusväärsed (4) Justin Petrone kolumn: Eesti esteetika (1) 8 põhjust, miks e-sport on läbi ja lõhki sport, mitte lihtlabane arvutimäng (1) Muusikamüsteerium: kuidas saab tähekesest A-klassi staar? Kana on lahe: sellest saab suurema vaevata kevadise argiroa või peenema peopala Elina Nechayeva hullumoodi kallis «kleit»... Ehk mis on videomapping? VIDEO: Mood, mis teeb sind kuumaks Filmiarvustus «Portugal»: söö, palveta, armasta Eesti kastmes Sõiduproov. Subaru Impreza, Outback ja kui palju maksab õhk? VIDEO: Sukeldu pea ees «Legendide lahingu» kaadritagustesse saladustesse! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kes tõi taas välja Eesti lipu?

4 min lugemist
  • 1987. aasta sügisel kujunes Võrust poliitiliselt kõige kuumem koht Eestis.
  • Ilmselt valmistas Võru sinimustvalge kooliõpilane, keda pole suudetud tuvastada.
  • Tartus muinsuskaitsepäevadel lehvisid rahvusvärvid juba 5000 inimese silme ees.
1987. aasta 21. oktoobril Võru kalmistule kogunenud rahvas. FOTO: Aivar Palmre/Võru muuseum

Täpselt 30 aasta tagused Tartu muinsuskaitsepäevad on paljude mällu jätnud sinimustvalge pildi – tegemist oli nõukogudeaegse esimese suure rahvakogunemisega, kus lehvitati rahvuslippe. Kuid tegelikult toodi trikoloor sadade inimeste silme alla juba 1987. aasta sügisel Võrus. Kes see julge toona oli, on siiani saladus.

Tellijale Tellijale

«Mina nägin oma silmaga seda lippu,» meenutab võrulane Kaja Tullus, kes oli 1987. aasta sündmuste ajal 23-aastane. «See oli riidest, mitte kuigi suur, kas A4 või A3.»

Sellest, kuidas Eesti lipp 21. oktoobri õhtuhämaruses 1987. aastal suurel rahvakogunemisel esimest korda välja toodi, räägitakse Võrus tänaseni legende.

13.04.2018 16.04.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto