Sisukord
Maailm
Postimees
14.04.2018
Eesti Oravad läksid üldkogu eel kraaklema (18) Kes tõi taas välja Eesti lipu? (2) Kiire kokkulepe keerulises seisus (3) Päike meelitab mõnulema Välismaa Üheöösuhe, mis lahvatas inetuks afääriks (6) KOHALIK VAADE. Hispaania kuningapere peab tõele näkku vaatama Ungari suursaadik: meil toimib demokraatia hästi Arvamus Agu Uudelepa analüüs: uue juhi missioon – kas Kaja Kallas suudab oravaratta tasakaalustada? (19) Aarne Mäe: talent tuleb koju Juhtkiri: valitsusel on aasta vigade paranduseks EKI keelekool: eestlase ausõna (3) Jelena Skulskaja: ballett – kas kurttummade keel? Postimees 1999. aastal: rahandusminister väljus kohtust õige mehena (4) Kultuur VIDEO: Mood, mis teeb sind kuumaks Sport Tarmo Kink: Eesti jalgpallis napib professionaalsust (1) Toyota insener kiidab Tänakut: ta teeb meeskonnaga suurepäraselt koostööd! Andrei Ševtšenko sillutas Liverpoolile ja Ragnar Klavanile tee Tallinna (2) Põlva Servitis pakitseb tiitlinälg AK Enn Tõugu: «Arvutil on hing sees» Nädala plaat. Leslie Da Bassi värviplahvatus Kus on siin süžee? Aja auk. Heroiiniauk (1) Kuusteist kirja lähedusele See, mida vahimees näeb Vikerkaar loeb. Kaks suurt Hüvasti ja tere, eesti keel! Mägedega sõbrustamise raamat Peeter Langovits: Mainekas plaadifirma ECM jõudis Eestisse Postimees meenutab: 50 aastat tagasi pandi Eestis alus kolmandale kosmoserevolutsioonile Joosep Värk: miks ajakirjandus valetab? (8) Väga kaalukas jutukogu Arter Matkamas Islandil ja Jan Mayenil ehk maailma lõpus talve pikendamas Arteri suur intervjuu! Rail Balticu juht Baiba Rubesa: Eestlased on pragmaatilised ja usaldusväärsed (4) Justin Petrone kolumn: Eesti esteetika (1) 8 põhjust, miks e-sport on läbi ja lõhki sport, mitte lihtlabane arvutimäng (1) Muusikamüsteerium: kuidas saab tähekesest A-klassi staar? Kana on lahe: sellest saab suurema vaevata kevadise argiroa või peenema peopala Elina Nechayeva hullumoodi kallis «kleit»... Ehk mis on videomapping? VIDEO: Mood, mis teeb sind kuumaks Filmiarvustus «Portugal»: söö, palveta, armasta Eesti kastmes Sõiduproov. Subaru Impreza, Outback ja kui palju maksab õhk? VIDEO: Sukeldu pea ees «Legendide lahingu» kaadritagustesse saladustesse! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ungari suursaadik: meil toimib demokraatia hästi

7 min lugemist
  • Ungari võimud eeldasid, et rahvusvahelised ühendused neid kritiseerivad.
  • Korruptsioonisüüdistused ei suutnud kõigutada riigi valijate usku Fideszisse.
  • Ungari väed oleks valmis osalema Euroopa piiril migrantide tõrjumise missioonil.
Ungari suursaadik Eestis Vince Szalay-Bobrovniczky resideerub Helsingis ja käib Tallinnas Toompeal asuvas endises saatkonna, praeguses Ungari Instituudi majas asju ajamas paar korda kuus. FOTO: Mihkel Maripuu

Ungari suursaadik Eestis Vince Szalay-Bobrovniczky ütleb, et riik on pühendunud tugeva Euroopa ülesehitamisele, kuid rändeküsimuses nad kompromisse ei tee ning Brüsseli ega Berliini ettekirjutustele alluda ei kavatse. 

Tellijale Tellijale

Vaadates Ungari valimistulemust, mis andis ligi 49 protsenti häältest Viktor Orbáni juhitavale Fideszi ja kristlike demokraatide koalitsioonile, ning ka kõrget valimisaktiivsust, on ilmne, et senine valitsus sai jätkamiseks tugeva mandaadi. Mida see tähendab eelolevaks neljaks aastaks nende jaoks?

Osalusprotsent, mis oli umbes 70 protsenti, näitab, et demokraatia toimib Ungaris hästi.

Mis puudutab valitsuse edasist tegevust, siis peaminister on juba teatnud, et ta teeb valitsuses muudatusi. Ja nagu Viktor Orbán ütles, on uue valitsuse jaoks kesksed teemad demograafia, sotsiaalküsimused. See tähendab peredele, pereväärtustele, kristlikele väärtustele keskendumist.

Loomulikult jääb Ungari rändepoliitika küsimustes samale kursile kui seni. Selles küsimuses, näiteks kvootide osas, ei ole me valmis kompromissideks.

13.04.2018 16.04.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto