Oravad läksid üldkogu eel kraaklema

3 min lugemist
Mullu jaanuaris Reformierakonna juhiks valitud Hanno Pevkuri kätt surub talle alla jäänud Kristen Michal. FOTO: Sander Ilvest

Otsustaval hetkel sõna võtnud Reformierakonna auesimees Siim Kallas andis veel viimaseid hetki partei esimehe ametis olnud Hanno Pevkuri tegemistele hävitava hinnangu: Pevkur ei saanud erakonna esimehena hakkama, ta ei osanud juhtida fraktsiooni ega suutnud motiveerida oma toetajaid.

Tellijale Tellijale

«Olin vormiliselt neutraalne, aga arvasin Taavi Rõivase tagasiastumise järel, et Hanno Pevkur on parem variant erakonna esimeheks kui Kristen Michal. Toetasin teda erakonna juhatuses. Aga tema toetajaskond lagunes laiali. Tema kõned ja intervjuud olid igavad ja ebahuvitavad. Jutt mingitest «uuendusmeelsetest», kes justkui on koondunud Pevkuri ümber, kuulub huumori valdkonda. Ta ei osanud juhtida fraktsiooni, ka seal ei suutnud ta motiveerida oma toetajaid,» kirjutas Kallas erakonnakaaslastele.

Kallase sõnul üritavad Hanno Pevkur ja tema «uuendusmeelsed» toetajad luua Michalist vaenlase kuju. «Kuhu see viib? Mõte on selge – kasutada seda uue erakonna esimehe positsioonide nõrgestamiseks. Kuidas see meid valimistel aitab?» küsis Kallas.

13.04.2018 16.04.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto