Sisukord
Arter
Postimees
21.04.2018
Eesti Jaak Aabi eleegia (3) Müstiline kodutu ja tema väsimatu aitaja (1) Kõik haruldastest naaritsatest Kadri-päeva oodanud Hiiumaa sai Kadri-tunni (6) Majandus Haapsalu raudtee omanik andis riigi kohtusse (4) Välismaa KOHALIK VAADE. Kas Castrote ajastu lõpp tähendab uut Kuubat? (1) Hispaania konservatiivist eurosaadik intervjuus Postimehele: liberaalide tõus on meie ja sotside süü Macroni liitumise võimalus tekitab Eesti euroliberaalides kõhklust Arvamus Tõnis Oja: meie tippjuhtide klaaslagi (2) Juhtkiri: lennujaam püsib omadega vee peal EKI keelekool: Homo soveticus (16) Otsitakse ministrit Vello Pettai: demokraatia, feminismi ja esindatuse risttules – Jane Mansbridge Kristjan Zobel: innukas ja enesekindel harimatus (65) Macron tinistab Tiiu Kuurme: feminismi süü ja elukorralduse enesestmõistetavused (18) Postimees 1994. aastal: Eri Klasiga juhtus Põltsamaa lähedal avarii Kultuur Suur Arteri intervjuu! Margus Prangel: «Naistest polegi võimalik aru saada!» (6) Sport Väsimatu Ott Kiivikas Eesti karikavõistluste eel: hea meelega ma ei võistleks Andres Vaher: 19 aasta tagune meenutus, kuidas Arsenal ja Arsene Wenger mu südame võitsid Marek Tiits: Kostabi versus Navitrolla ehk kunstnikud palliplatsil Tarbija Tallinnal otseühendus juba 41 lennusihtkohaga AK Vikerkaar loeb. Elunähtuste institutsionaliseerimine ja legitimeerimine (4) Nädala plaat. Sfääriline etno «Avatud Eesti raamatu» sari tähistab kahekordset sünnipäeva Sorokini ebatekst Et väärt kooliuuendus ei läheks raisku (2) Vello Pettai: demokraatia, feminismi ja esindatuse risttules – Jane Mansbridge Peeter Langovitsi tagasivaade: suurim kaubanduskeskus sai nurgakivi Tiiu Kuurme: feminismi süü ja elukorralduse enesestmõistetavused (18) Akadeemik Enn Tõugu: kus on meie teaduse alfanaised? Arter Imetle Tiina Talumehe tuliuut kollektsiooni - rukklilled, unenäosinine, elegantsed toonid ja Art Deco motiivid (1) Video: kuidas sõidab Halfbike ehk täiskasvanutele mõeldud kolmerattaline? Jüri Kolk: hunt karjas! Aiarahvas – tähelepanu, valmis olla, läks! VIDEO. Lihtne trikk, mis päästab tselluliidist Kuhu jäid autonäituste ja võidusõitude vihmavarjutüdrukud? Filmiarvustus «Superpatrull 2»: õpetlik lugu haldusreformist Armulõõmas konnad vees Pilk kokanduse kõrgliiga kööki Eriline nimi teeb eriliseks. Kas tõesti? Suur Arteri intervjuu! Margus Prangel: «Naistest polegi võimalik aru saada!» (6) Sõiduproov: Citroën C4 Cactus. Kaktuse pehmed okkad Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jüri Kolk: hunt karjas!

3 min lugemist
  • Kui keegi hakkab raha või võimuga vaidlema, öeldakse, et ta on mõttetult õrnake.
Jüri Kolk. FOTO: Sille Annuk

Aastal 2013 kirjutasin oma Facebooki seinale jutukese kurjade kavatsustega kollist, kes hakkas mind, väikest ja füüsiliselt nõrka luuletajat, tänaval jälitama. Püüdsin teda maha raputada, aga ta püsis mul koduni kannul, kutsus sõbra appi ja koos hakkasid nad mu majja sisse murdma. Mu loo minategelane helistas häirekeskusse, aga talle vastati, et ta peaks proovima olukorra ise lahendada. Ja kui siis too ennast kujundlikult väljendas, pilgati – ohhoo, selle lause olete te küll kuskilt pihta pannud, või kes teil seda nii kenasti sõnastada aitas?

Tellijale Tellijale

Jutuke osutus üsna populaarseks, seda jagati ja kiideti. Minuga võttis ühendust koguni ühe kõmu-uudistega sinasõprust pidava ajalehe reporter, kes tahtis juhtunu kohta detailsemat infot. Sellest oleks saanud päris korraliku artikli! See reporter, nagu veel mõnigi selle jutukese lugeja, suhtus minu muresse väga tõsiselt. Niisugune asi ei ole ometi mõeldav, sellist asja ei või sallida. Mõelge ise – inimene on hädas, aga need, kes peaks abi saatma, hakkavad teda mõnitama. Ülim ebaõiglus! Olen nende inimestega selles küsimuses nõus.

20.04.2018 23.04.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto