Sisukord
Välisuudised
Tänane leht

Eurokonservatiivid lubavad Orbáni korrale kutsuda

4 min lugemist
  • Saksamaa on valmis suurendama oma makseid ELi eelarvesse.
  • Rahvapartei tahab Euroopa julgeolekuteenistuste kohustustuslikku andmevahetust.
  • Fidesz sai konservatiividelt õnnitlusi, kuid samas püütakse Orbánit ohjeldada.
  • Weber usub, et Hispaania ja Saksa õigusriiki võib Puigdemonti osas usaldada.
Sakslane Manfred Weber juhib europarlamendi suurimat fraktsiooni, konservatiivset Euroopa Rahvaparteid, kuhu Eestist kuulub IRL. FOTO: Caro / Teich / Scanpix

Värskete küsitluste kohaselt kaotavad praeguse europarlamendi kaks suurimat fraktsiooni – konservatiivne Euroopa Rahvapartei (EPP) ja sotsiaaldemokraadid – järgmistel valimistel kümneid kohti tõusuteel olevatele liberaalidele ning nii vasak- kui parempopulistidele.

Tellijale Tellijale

Olete uhke, et Ungari valimised võitis teie liige Fidesz, kelle kohal ripub sanktsioone võimaldava Lissaboni leppe artikkel 7 käikulaskmine?

Erakond on EPP liige ja nad võitsid ligi 50 protsenti ungarlaste häältest. Ungari kõrge osalusega valimistel toetas pea iga teine inimene Viktor Orbánit ja Fideszit – sestap ma neid ka õnnitlesin.

Enne, kui alustame tülitsemist ja negatiivseid arutelusid, peame austama riiklike valimiste tulemusi. Vabandust, aga ungarlased otsustasid nii, sõltumata sellest, kas see meile meeldib või mitte. Valimistulemuste austamine on ELi demokraatia jaoks oluline. Muu osas oleme EPPs selgesõnalised selle osas, et punased jooned on olemas. Kui Fidesz ja Orbán neid ületavad, tulevad meil suured probleemid.

16.04.2018 18.04.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto