R, 27.05.2022

Pilk kokanduse kõrgliiga kööki

Britt Rosen
Pilk kokanduse kõrgliiga kööki
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Valmistuvad Euroopa vooruks Torinos: (vasakult) treener Dmitri Haljukov, Bocuse d`Ori Eesti president Vladislav Djatśuk, võistlustulle astuv Pavel Gurjanov ja tema abikokk Martin Kasperovitś ning nõuandjad Dmitri Rooz ja Emmanuel Wille. Viimane on ka tehniliseks treeneriks.
Valmistuvad Euroopa vooruks Torinos: (vasakult) treener Dmitri Haljukov, Bocuse d`Ori Eesti president Vladislav Djatśuk, võistlustulle astuv Pavel Gurjanov ja tema abikokk Martin Kasperovitś ning nõuandjad Dmitri Rooz ja Emmanuel Wille. Viimane on ka tehniliseks treeneriks. Foto: Margus Johanson

Kolm Eesti peakokka, Pavel Gurjanov, Dmitri Haljukov ja Vladislav Djatšuk, kes kõik on tänavu seotud maailma nimekama kokandusvõistluse Bocuse d`Origa, tirisid end korraks restoraniköögist ja võistlustreeningutest välja ning vastasid kokakeemilistele küsimustele.

Juuni alguses suruge pöidlad pihku: just siis sõidab Itaaliasse Torinosse Pavel Gurjanov, et esindada Eestit maailma kokanduse kõrgliiga võistluse Bocuse d`Ori Euroopa eelvoorus. Et pääseda järgmisel aastal finaali Prantsusmaal Lyonis, kus osalevad ka Ameerika, Aasia ja Aafrika kokad, tuleb tal jõuda kahekümne võistleja hulgast kümne parema sekka.

Gurjanovil tuleb Torinos valmistada kaks gurmeelikku rooga. Liharoa kohustuslikud põhitoorained on tänavu vasika sisefilee ja harknääre ning risotoriis; teine toit tuleb teha kanamunade ja Castelmagno sinihallitusjuustuga. Maitse, tehnilised oskused, Eesti köögi eripära väljatoomine, säästlik toiduainetega ümberkäimine, välimus – kõik loeb. Abikokk on võistlustel Martin Kasperovitš, nõustaja Emmanuel Wille.

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
AK
Tarbija
Elustiil
Tagasi üles