Sisukord
Eesti
Postimees

Endistel vallavanematel on raskusi töö leidmisega

1 min lugemist

Saaremaa 11 endisest vallavanemast viis said tööd uues vallavalitsuse struktuuris, ülejäänud pole poole aastaga endale uut tööd leidnud või peavad pensionipõlve, kirjutas Meie Maa.

Vallavanemate volitused lõppesid möödunud aasta 3. novembril seoses Saaremaa vallavalitsuse ametisse nimetamisega.

61-aastane endine Valjala vallavanem ja praegune Saaremaa vallavolikogu liige Aare Martinson (pildil) on endiselt pakkumistele avatud. «Ei ole uues vallas ega ka mujal tööga hõivatud,» ütles Martinson.

Sama seis on endise Orissaare vallavanema, 45-aastase Vello Runthaliga, kes kuulub samuti vallavolikokku. «Hetkel kusagil ametis ei ole. Naudin kevadist Saaremaa päikest ja kasvatan kodus last. Igapäevaselt ma kusagil tööl ei käi,» möönis Runthal.

Kui Saaremaa vallal peaks tema abi vaja olema, oleks Runthal valmis kohe appi minema.

Endine Lääne-Saare vallavanem Tiina Luks pole praegu samuti kusagil tööl, kuid temagi kuulub volikokku. «Olen volikogu liige ja keskendun sellele. Vallavalitsuse aparaadis ma ennast ei näinud,» sõnas Luks.

Endine Kihelkonna vallavanem, 66-aastane Raimu Aardam, kes juhib Saaremaa vallavolikogu arengu- ja külaelu komisjoni, ütles, et kodus on praegu tööd piisavalt. «Ega ma pole ka väga otsinud. Volikogu ja osavallakoguga on mul piisavalt tööd, aga palgalist töökohta mul ei ole,» tunnistas Aardam.

Saaremaa vallavalitsuse struktuuris töötavad endine Torgu vallavanem Tiit Põld, endine Laimjala vallavanem Vilmar Rei, endine Mustjala vallvanem Kalle Kolter ja endine Salme vallavanem Kalmer Poopuu. Endine Leisi vallavanem Ludvik Mõtlep asub järgmisest nädalast tööle Saaremaa vallavalitsuses ehitusspetsialistina.

Pihtla vallavanemana töötanud Jüri Saar ja endine Pöide vallavanem Andres Hanso suundusid pensionile. Hanso kuulub siiski ka Saaremaa vallavolikokku ja on Pöide osavallakogu liige.

Seotud lood
18.04.2018 20.04.2018
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto