Sisukord
Kultuur
Tänane leht
21.04.2018
Eesti Jaak Aabi eleegia (3) Müstiline kodutu ja tema väsimatu aitaja (1) Kõik haruldastest naaritsatest Kadri-päeva oodanud Hiiumaa sai Kadri-tunni (6) Majandus Haapsalu raudtee omanik andis riigi kohtusse (4) Välismaa KOHALIK VAADE. Kas Castrote ajastu lõpp tähendab uut Kuubat? (1) Hispaania konservatiivist eurosaadik intervjuus Postimehele: liberaalide tõus on meie ja sotside süü Macroni liitumise võimalus tekitab Eesti euroliberaalides kõhklust Arvamus Tõnis Oja: meie tippjuhtide klaaslagi (2) Juhtkiri: lennujaam püsib omadega vee peal EKI keelekool: Homo soveticus (16) Otsitakse ministrit Vello Pettai: demokraatia, feminismi ja esindatuse risttules – Jane Mansbridge Kristjan Zobel: innukas ja enesekindel harimatus (65) Macron tinistab Tiiu Kuurme: feminismi süü ja elukorralduse enesestmõistetavused (18) Postimees 1994. aastal: Eri Klasiga juhtus Põltsamaa lähedal avarii Kultuur Suur Arteri intervjuu! Margus Prangel: «Naistest polegi võimalik aru saada!» (6) Sport Väsimatu Ott Kiivikas Eesti karikavõistluste eel: hea meelega ma ei võistleks Andres Vaher: 19 aasta tagune meenutus, kuidas Arsenal ja Arsene Wenger mu südame võitsid Marek Tiits: Kostabi versus Navitrolla ehk kunstnikud palliplatsil Tarbija Tallinnal otseühendus juba 41 lennusihtkohaga AK Vikerkaar loeb. Elunähtuste institutsionaliseerimine ja legitimeerimine (4) Nädala plaat. Sfääriline etno «Avatud Eesti raamatu» sari tähistab kahekordset sünnipäeva Sorokini ebatekst Et väärt kooliuuendus ei läheks raisku (2) Vello Pettai: demokraatia, feminismi ja esindatuse risttules – Jane Mansbridge Peeter Langovitsi tagasivaade: suurim kaubanduskeskus sai nurgakivi Tiiu Kuurme: feminismi süü ja elukorralduse enesestmõistetavused (18) Akadeemik Enn Tõugu: kus on meie teaduse alfanaised? Arter Imetle Tiina Talumehe tuliuut kollektsiooni - rukklilled, unenäosinine, elegantsed toonid ja Art Deco motiivid (1) Video: kuidas sõidab Halfbike ehk täiskasvanutele mõeldud kolmerattaline? Jüri Kolk: hunt karjas! Aiarahvas – tähelepanu, valmis olla, läks! VIDEO. Lihtne trikk, mis päästab tselluliidist Kuhu jäid autonäituste ja võidusõitude vihmavarjutüdrukud? Filmiarvustus «Superpatrull 2»: õpetlik lugu haldusreformist Armulõõmas konnad vees Pilk kokanduse kõrgliiga kööki Eriline nimi teeb eriliseks. Kas tõesti? Suur Arteri intervjuu! Margus Prangel: «Naistest polegi võimalik aru saada!» (6) Sõiduproov: Citroën C4 Cactus. Kaktuse pehmed okkad Meelelahutus Koomiks Sudoku

Nädala plaat. Sfääriline etno

2 min lugemist
Etnosfäär FOTO: Erakogu

Viljandi folktroonikatrio Etnosfäär sümpaatne debüütalbum «A mis tuu om?» mõjub mõnusa kevadvärske tuulena. Esimese hooga ei oskagi neile kodumaist analoogi kõrvale tuua, mis debüütalbumi puhul on väga hea. Mitte et elektroonikat ja folki poleks varem kokku toodud. Mingil hetkel tundus kombinatsioon rahvamuusikast ja klubibiidist kuidagi eriti lihtne ja käepärane ning seda tehti nii et maa must. Õnneks on elu edasi läinud, regirütmimasinast enam ei piisa ja õhinapõhise rahvamustrikirju entusiasmiauruga kaugele ei sõida.

Tellijale Tellijale

Etnosfääri esimene ülesastumine oli Eesti rahvamuusikatöötluste festivalil Moisekatsi Elohelü (2016). Seal võideti kohe ka Grand Prix tänu üllatuslikule, originaalsele ja professionaalsele helikeelele. Etnosfäär oli siis duo, trummid lisandusid hiljem.

Huvitaval kombel on bändi liikmetel ühist muudki peale selle, et nimed algavad K-tähega. Nii Kathi Koch (vokaal, klahvpill, torupill, vile), Kaarel Kuusk (klahvpillid, live-elektroonika, vokaal) kui ka Karl-Markus Kohv (trummid, perkussioon, vokaal) on oma muusikuteed alustanud klaveriõpingutega, kuid edasi käinud igaüks ise rada. Tegelikult ongi Koch ainuke pärimusmuusikataustaga liige. Bändi mehisem osa on ühel meelel, et Kathi ongi see autentsuse eestvedaja. Ja see, kes bändi mehi talitseda püüab, kui need liiga hullu kipuvad panema. Ühiseks eeskujuks peab Etnosfäär Celia Roose albumit «Regijoon».

20.04.2018 23.04.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto