Sisukord
Arvamus
Postimees
20.04.2018
Eesti Noorte Filharmoonia mängib taas mustkunstitrikkidega kontsertetendust Maamess laiub juba seitsmel hektaril Eesti inimesed Ossinovskile: istu, kaks! (47) Kaljulaid sõitis taas ookeani taha (4) Metropoliit Kornelius 19. juuni 1924 – 19. aprill 2018 Neli erakonda algatas Taavi Aasa umbusalduse (1) Majandus Töötajate põud süveneb (3) Eesti Energia võib jätta Rail Balticu rajamisel ärimehed pika ninaga (8) Välismaa Türgi president Erdoğan liigub ainuvalitsemise poole (1) Põhja-Iiri ekspert: ISISe video vaataja vajab abi Norilski näide: kas Stalini laagritest räägitakse liiga palju? (2) Arvamus Henrik Roonemaa: kuidas ma Eesti majandusele kahju põhjustasin Vastukaja: riigi sekkumine viib hambaravikvaliteedi alla Paul-Eerik Rummo: mitte õmblusteta, vaid hoolikalt õmmeldud ühiskond (1) Ene-Margit Tiit: regionaalpoliitika on üks rahvastikupoliitika aluseid (11) Juhtkiri: patust rahvast hurjutavad sotsid (21) Postimees 1936. aastal: sanktsioonid ilma blokaadita või jõuta ei aita Heili Sibrits: kallid dokumendid (7) Kultuur Kumb jäi peale, kas Rammsteini laulja või Semper-Ojasoo? «Ma ei ole iseenda lemmikkirjanik» Till Lindemanni energia üllatas Semperit Sport Kurioosum Eesti vutiliigas: parim pallivaldaja on tabelis alles seitsmes! Halb ja hea koos: Toobal peab Prantsusmaal naljamänge, kuid kosilaste tase üllatab Tallinn Noorte Filharmoonia mängib taas mustkunstitrikkidega kontsertetendust Arter Maiuspalad aiast ja toast Tartu Tartlaste idufirmad võimutsevad Ajujahil seinast seina ideedega Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1936. aastal: sanktsioonid ilma blokaadita või jõuta ei aita

1 min lugemist
Stanley Baldwin FOTO: Wikipedia.org

ETA. Londonist, 20.apr. Peaminister Baldwin ütles Worcesteris kõnet pidades, et näib, et ei ole olemas veel ühtki tõhusat mehhanismi, mis peataks alanud sõda, kui üks pooltest on otsustanud sõdida ja mitte alistuda konflikti lahendamisele vahekohtu teel.

Sanktsioonid on aeglased ja kaotavad palju oma jõust, kui neid ei toeta äärmine sanktsioon, milleks on blokaad või jõud. Suur-Britannia ei soovi Itaalia alandavat kaotust, vaid toetab Rahvasteliidu põhikirja, millest peaks saama tulevikus maailma seadus. Kollektiivne julgeolek ei saavuta iialgi edu, kui sellest ei võta osa kõik rahvad, olles valmis ähvardama üheaegselt sõjaliste sanktsioonidega ja tarviduse korral võitlema kallaletungijaga.

Siiski ei ole väljavaated täiesti lootusetud, jatkas Baldwin. Esimest korda meie omame ühel ajal Prantsuse ja Saksa ettepanekuid, mis tulevad põhjalikule uurimisele. Hitleril on rohkem võimu kui ühelgi teisel inimesel Euroopas hädaohupilvede hajutamiseks, ja annaks Jumal, et tal oleks selleks tahet, ütles Baldwin.

Puudutades eriti mürkgaaside tarvitamist Abessiinias ja sõjapidamisviiside mõlemapoolset rikkumist, Baldwin ütles, et see küsimus on erapooletul juurdlemisel Genfis, aga kui süüdistused gaaside tarvitamisest osutuvad õigeks, ja meil on põhjust seda uskuda, missugune tagatis jääb meile, et Euroopa suurriik, kes neid tarvitab Aafrikas, ei võta neid tarvitusele ka Euroopas? Tulevikusõda tähendab Euroopa tsivilisatsiooni hukkumist kõige kindlamini, kui tarvitusele võetakse mürkgaasid, lõpetas Baldwin.

20.04.1936

Seotud lood
    19.04.2018 21.04.2018
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto