Sisukord
Arvamus
Postimees
20.04.2018
Eesti Noorte Filharmoonia mängib taas mustkunstitrikkidega kontsertetendust Maamess laiub juba seitsmel hektaril Eesti inimesed Ossinovskile: istu, kaks! (47) Kaljulaid sõitis taas ookeani taha (4) Metropoliit Kornelius 19. juuni 1924 – 19. aprill 2018 Neli erakonda algatas Taavi Aasa umbusalduse (1) Majandus Töötajate põud süveneb (3) Eesti Energia võib jätta Rail Balticu rajamisel ärimehed pika ninaga (8) Välismaa Türgi president Erdoğan liigub ainuvalitsemise poole (1) Põhja-Iiri ekspert: ISISe video vaataja vajab abi Norilski näide: kas Stalini laagritest räägitakse liiga palju? (2) Arvamus Henrik Roonemaa: kuidas ma Eesti majandusele kahju põhjustasin Vastukaja: riigi sekkumine viib hambaravikvaliteedi alla Paul-Eerik Rummo: mitte õmblusteta, vaid hoolikalt õmmeldud ühiskond (1) Ene-Margit Tiit: regionaalpoliitika on üks rahvastikupoliitika aluseid (11) Juhtkiri: patust rahvast hurjutavad sotsid (21) Postimees 1936. aastal: sanktsioonid ilma blokaadita või jõuta ei aita Heili Sibrits: kallid dokumendid (7) Kultuur Kumb jäi peale, kas Rammsteini laulja või Semper-Ojasoo? «Ma ei ole iseenda lemmikkirjanik» Till Lindemanni energia üllatas Semperit Sport Kurioosum Eesti vutiliigas: parim pallivaldaja on tabelis alles seitsmes! Halb ja hea koos: Toobal peab Prantsusmaal naljamänge, kuid kosilaste tase üllatab Tallinn Noorte Filharmoonia mängib taas mustkunstitrikkidega kontsertetendust Arter Maiuspalad aiast ja toast Tartu Tartlaste idufirmad võimutsevad Ajujahil seinast seina ideedega Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ene-Margit Tiit: regionaalpoliitika on üks rahvastikupoliitika aluseid

3 min lugemist
Statistik ja rahvastikuteadlane Ene-Margit Tiit. FOTO: Stanislav Moshkov

Selleks et Eesti rahvastikupoliitika mülkast välja aidata, on Eestile kõigepealt tarvis toimivat regionaalpoliitikat, kirjutab rahvastikuteadlane Ene-Margit Tiit.
 

Tellijale Tellijale
  • Inimesed ei koli oma kodudest ära – ei Tallinna ega ka välismaale – enamasti hea meelega, vaid probleemide pärast, mis neil kodukohas elu raskeks teevad.
  • Eesti riigi huvides peaks olema jõuliselt pidurdada maapiirkondade tühjenemist, mis on kestnud juba paarkümmend aastat. See tähendab, et väga tõsiseid samme tuleks ette võtta regionaalpoliitikas.
  • Kui rahvas koondub peamiselt Tallinna, jääb suur osa Eesti maast oma rahva poolt kasutamata, see tähendab, et kasutamata jääb väärtuslik elukeskkond, mille hind (sh ka rahalises vääringus) tulevikus üksnes tõuseb. Selleks, et säiliks asustus kaugemates piirkondades (mis ju tegelikult pole kauged!), tuleb nimelt neile pöörata rohkem tähelepanu ja suunata ressursse, aga kindlasti kaasates kohalikke tegijaid ja mõtlejaid.
19.04.2018 21.04.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto