Sisukord
Autorid
Tänane leht
20.04.2018
Eesti Noorte Filharmoonia mängib taas mustkunstitrikkidega kontsertetendust Maamess laiub juba seitsmel hektaril Eesti inimesed Ossinovskile: istu, kaks! (47) Kaljulaid sõitis taas ookeani taha (4) Metropoliit Kornelius 19. juuni 1924 – 19. aprill 2018 Neli erakonda algatas Taavi Aasa umbusalduse (1) Majandus Töötajate põud süveneb (3) Eesti Energia võib jätta Rail Balticu rajamisel ärimehed pika ninaga (8) Välismaa Türgi president Erdoğan liigub ainuvalitsemise poole (1) Põhja-Iiri ekspert: ISISe video vaataja vajab abi Norilski näide: kas Stalini laagritest räägitakse liiga palju? (2) Arvamus Henrik Roonemaa: kuidas ma Eesti majandusele kahju põhjustasin Vastukaja: riigi sekkumine viib hambaravikvaliteedi alla Paul-Eerik Rummo: mitte õmblusteta, vaid hoolikalt õmmeldud ühiskond (1) Ene-Margit Tiit: regionaalpoliitika on üks rahvastikupoliitika aluseid (11) Juhtkiri: patust rahvast hurjutavad sotsid (21) Postimees 1936. aastal: sanktsioonid ilma blokaadita või jõuta ei aita Heili Sibrits: kallid dokumendid (7) Kultuur Kumb jäi peale, kas Rammsteini laulja või Semper-Ojasoo? «Ma ei ole iseenda lemmikkirjanik» Till Lindemanni energia üllatas Semperit Sport Kurioosum Eesti vutiliigas: parim pallivaldaja on tabelis alles seitsmes! Halb ja hea koos: Toobal peab Prantsusmaal naljamänge, kuid kosilaste tase üllatab Tallinn Noorte Filharmoonia mängib taas mustkunstitrikkidega kontsertetendust Arter Maiuspalad aiast ja toast Tartu Tartlaste idufirmad võimutsevad Ajujahil seinast seina ideedega Meelelahutus Koomiks Sudoku

Henrik Roonemaa: kuidas ma Eesti majandusele kahju põhjustasin

2 min lugemist
Henrik Roonemaa FOTO: Toomas Huik

Sel kevadel lisandus meie peresse uus koduloom: aknapesurobot. Praegu seda kolumni kirjutades istun lastetoas voodil ning vaatan, kuidas ta Tallinna kevadpäikeses oma tööd teeb, kiirusega üks ruutmeeter nelja minuti jooksul.

Tellijale Tellijale

Selle ühe väikse sisseostuga olen ma tekitanud Eesti majandusele kahju sadade, kui mitte tuhandete eurode ulatuses. Kuna meil on kodus sellised aknad, mida ise on natuke raske puhastada, oleme alati kevadeti palganud aknapesijad ja see on alati täitsa korralikult maksma läinud.

Mitte ainult meile, vaid ka enamikule naabritele meie mitmekümne korteriga ühistus. See on raha, mis on läinud Eesti inimestele töötasudeks, selle pealt on makstud käibemaksu, sotsiaalmaksu ja lõpuks võib-olla ka tulumaksu. Tarbimisse läinud rahalt on kindlasti laekunud ka aktsiisi. Aga nüüd said Amazon ja mingi tundmatu Hiina firma minu käest kokku paarsada eurot ja see läks kõik riigist välja.

19.04.2018 21.04.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto