L, 28.01.2023

Vene spioon Petrov: olen põhimõtteliselt ülejooksik

Taavi Minnik
, arvamustoimetaja
Vene spioon Petrov: olen põhimõtteliselt ülejooksik
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
FSB kaastöötaja Petrov hoolealustega mullu 22. juunil Pihkva dessantdiviisi staabi seinale rahusõnumeid joonistamas. Nüüd ütleb ta, et aiale joonistamine oli üksnes tagajärg.
FSB kaastöötaja Petrov hoolealustega mullu 22. juunil Pihkva dessantdiviisi staabi seinale rahusõnumeid joonistamas. Nüüd ütleb ta, et aiale joonistamine oli üksnes tagajärg. Foto: Erakogu

​Äsja spioneerimises süüdi mõistetud Vene ju-jutsu treener Mihhail Petrov ütleb, et luuras Eestis FSB kasuks aastatel 2011–2013. Petrovi väitel põgenes ta mullu juunis viisa abil Eestisse, et pääseda kindlast vangistusest Venemaal. Tal olid luuramisest kaasas fototõendid, mille mees kohe kapole üle andis. Viieaastane vangistus, millest neli aastat tuleb kanda tingimisi, olevat üks osa kaitsepolitseiga tehtud kokkuleppest. Kapo ega riigiprokuratuur mehe väiteid ei kommenteeri.

-Te väidate meile, et see, mis kapo aastaraamatus on kirjas, ei ole päris korrektne. Mis seal siis valesti on kirjutatud?

Mult vanglas küsiti, miks sa küsisid varjupaika riigist, mille vastu oled 20 aastat spioneerinud. Kas teil on sellele vastus? Miks ma seda ei teinud näiteks Tšehhis või Leedus? Aga tulin Eestisse…

Märksõnad
Tagasi üles