Sisukord
Tänane leht
Postimees
20.04.2018
Eesti Noorte Filharmoonia mängib taas mustkunstitrikkidega kontsertetendust Maamess laiub juba seitsmel hektaril Eesti inimesed Ossinovskile: istu, kaks! (47) Kaljulaid sõitis taas ookeani taha (4) Metropoliit Kornelius 19. juuni 1924 – 19. aprill 2018 Neli erakonda algatas Taavi Aasa umbusalduse (1) Majandus Töötajate põud süveneb (3) Eesti Energia võib jätta Rail Balticu rajamisel ärimehed pika ninaga (8) Välismaa Türgi president Erdoğan liigub ainuvalitsemise poole (1) Põhja-Iiri ekspert: ISISe video vaataja vajab abi Norilski näide: kas Stalini laagritest räägitakse liiga palju? (2) Arvamus Henrik Roonemaa: kuidas ma Eesti majandusele kahju põhjustasin Vastukaja: riigi sekkumine viib hambaravikvaliteedi alla Paul-Eerik Rummo: mitte õmblusteta, vaid hoolikalt õmmeldud ühiskond (1) Ene-Margit Tiit: regionaalpoliitika on üks rahvastikupoliitika aluseid (11) Juhtkiri: patust rahvast hurjutavad sotsid (21) Postimees 1936. aastal: sanktsioonid ilma blokaadita või jõuta ei aita Heili Sibrits: kallid dokumendid (7) Kultuur Kumb jäi peale, kas Rammsteini laulja või Semper-Ojasoo? «Ma ei ole iseenda lemmikkirjanik» Till Lindemanni energia üllatas Semperit Sport Kurioosum Eesti vutiliigas: parim pallivaldaja on tabelis alles seitsmes! Halb ja hea koos: Toobal peab Prantsusmaal naljamänge, kuid kosilaste tase üllatab Tallinn Noorte Filharmoonia mängib taas mustkunstitrikkidega kontsertetendust Arter Maiuspalad aiast ja toast Tartu Tartlaste idufirmad võimutsevad Ajujahil seinast seina ideedega Meelelahutus Koomiks Sudoku

Neli erakonda algatas Taavi Aasa umbusalduse

2 min lugemist
Taavi Aas FOTO: Tairo Lutter

Tallinna linnapea umbusaldamist alustanud linnavolikogu opositsioonierakondade esindajad teatasid, et Taavi Aas ei ole suutnud pakkuda välja veenvaid lahendusi korruptsiooni tõkestamiseks ega näe ilmseid probleeme.

Pealinna volikogu vastasrinna fraktsioonide liikmed kohtusid kolmapäeval Aasaga, kellelt päriti selgitusi seoses Tallinna Linnatranspordi ASi (TLT) korruptsioonijuhtumiga.

«Selle kohtumise põhjal võib väita, et linnapea pole mõistnud probleemide tagamaid, milleks on linnavõimu kaadripoliitika ja vastumeelsus sisulistele muudatustele,» selgitas Tallinna linnavolikogu IRLi fraktsiooni esimees Riina Solman. Ta lisas, et linnavõim näeb rolli nõukogus ennekõike kui lisatasu teenimise võimalust, mitte kui olulise tähtsusega ametikohta, kus tuleb kontrollida juhatuse tegevust.

Opositsioon ei jää olukorraga rahule ja ootab põhimõttelist muutust: äriühingute nõukogu liikmete nimetamist sama moodi, nagu toimub riigi tasandil.

«Tallinna linnakodanik on aastaid maksnud nõukogudes olevatele keskerakondlastele rikkalikku tasu selle eest, et nad korraldaksid järelevalvet oma erakonna toiduahelas asuvate inimeste üle ehk mitte millegi eest,» ütles EKRE fraktsiooni esimees Urmas Reitelmann. Tema sõnul on seda ilmekalt tõestanud kümnete kriminaalkorras süüdi mõistetud või parajasti kohtu all olevate keskerakondlaste kaasused ja üha uuesti lahvatavad skandaalid.

SDE fraktsiooni esimees Rainer Vakra lisas, et kui linnajuhid ei taha või ei suuda probleemi lahendada, peab volikogu ise kaaluma vajalike sammude astumist. «Viimased kohtumised on näidanud, et Tallinnas on tekkinud ühtne opositsioon, ja me näeme, et positiivne muutus on linnas võimalik. Kui kasvõi üks keskerakondlane saab aru, et asjad on mädad, ja soovib muutusi, saab pealinn uue linnapea,» rääkis ta.

Reformierakonna fraktsiooni esimees Kristen Michal lausus, et linnapea Aas ei näe probleemi Tallinna keskparteilisel, omadega läbipõimumisel. «Sama ring inimesi linnavalitsuses, linnavolikogus ja ise ennast kontrollimas ei saa viia heade tagajärgedeni ning see on süsteemne juhtimisprobleem. Meil on kahju, et linnapea eitab seda, kaitstes soovi sama moodi jätkata,» lausus ta.

Umbusaldusavaldus on plaanis üle anda linnavolikogu 3. mai istungil.

Seotud lood
19.04.2018 21.04.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto