Sisukord
Tänane leht
Postimees
26.02.2020
Parkimisfirmad koondusid ühe mütsi alla (1) Eesti EKRE apteegireformi tühistamise eelnõu kukkus läbi (7) «Ma elan siin. Koos emaga, juba 15 aastat» (22) Anneli Ammase hea ajakirjanduse preemia läks Võrumaale (1) Terviseamet: Põhja-Itaaliast saabujad püsigu kodus Majandus Börsidele jõudis viirus alles nüüd Välismaa Kreeka saatis migrandilaagrite ehitamiseks saartele märulipolitsei Kirjastaja vangistamine räsib Hiina ja Rootsi suhteid Merili Arjakas: kolmandad valimised ei too Iisraelis lahendust Arvamus Juhtkiri: karmavõlg Narvale (17) Erik Aru: kas faktidel on lootust? (2) Jüri Liiv: Vargamäe mürgine pärand (17) Jaak Prozes: kas Putin tuleb või ei tule, selles on küsimus (1) Eve Järve: keda kaitsevad reklaamiseaduse piirangud? Andreas Kaju: tío Bernie Meie Eesti Aimar Altosaar: Narva 2040 Aimar Altosaar: barokklinnast tööstuskeskuseks ja edasi (2) Lauri Vahtre: Narva vanalinn – teeme ära! (4) Kultuur Kuidas nautida õhtust juureravi (1) Kaalutus armastuse ja sõpruse vahel (1) Kõrvalt tulija triumf Sport Austraalias sündinud surfar tahab Eesti lipu all olümpiavõitjaks tulla (1) Saaremaa võrkpalliklubi unistab kahest kodumängust Autospordiliit annab avalikkusele valeinfot Tartu Miss Valentine toob võimlejaid kokku igast ilma otsast Lemmit Kaplinski viib volinikud jooksuringile Lubatud tähetorni lipuväljak lükkub aina kaugemasse tulevikku Tuigo kalmistule viivale kehvale teele paistab lootusekiir Alatskivi õunaaias algas uue kaupluse ehitus Tartu Uus Teater korgib lahti elu vastusteta küsimused Meelelahutus Koomiks Sudoku

Neli erakonda algatas Taavi Aasa umbusalduse

2 min lugemist
Taavi Aas FOTO: Tairo Lutter

Tallinna linnapea umbusaldamist alustanud linnavolikogu opositsioonierakondade esindajad teatasid, et Taavi Aas ei ole suutnud pakkuda välja veenvaid lahendusi korruptsiooni tõkestamiseks ega näe ilmseid probleeme.

Pealinna volikogu vastasrinna fraktsioonide liikmed kohtusid kolmapäeval Aasaga, kellelt päriti selgitusi seoses Tallinna Linnatranspordi ASi (TLT) korruptsioonijuhtumiga.

«Selle kohtumise põhjal võib väita, et linnapea pole mõistnud probleemide tagamaid, milleks on linnavõimu kaadripoliitika ja vastumeelsus sisulistele muudatustele,» selgitas Tallinna linnavolikogu IRLi fraktsiooni esimees Riina Solman. Ta lisas, et linnavõim näeb rolli nõukogus ennekõike kui lisatasu teenimise võimalust, mitte kui olulise tähtsusega ametikohta, kus tuleb kontrollida juhatuse tegevust.

Opositsioon ei jää olukorraga rahule ja ootab põhimõttelist muutust: äriühingute nõukogu liikmete nimetamist sama moodi, nagu toimub riigi tasandil.

«Tallinna linnakodanik on aastaid maksnud nõukogudes olevatele keskerakondlastele rikkalikku tasu selle eest, et nad korraldaksid järelevalvet oma erakonna toiduahelas asuvate inimeste üle ehk mitte millegi eest,» ütles EKRE fraktsiooni esimees Urmas Reitelmann. Tema sõnul on seda ilmekalt tõestanud kümnete kriminaalkorras süüdi mõistetud või parajasti kohtu all olevate keskerakondlaste kaasused ja üha uuesti lahvatavad skandaalid.

SDE fraktsiooni esimees Rainer Vakra lisas, et kui linnajuhid ei taha või ei suuda probleemi lahendada, peab volikogu ise kaaluma vajalike sammude astumist. «Viimased kohtumised on näidanud, et Tallinnas on tekkinud ühtne opositsioon, ja me näeme, et positiivne muutus on linnas võimalik. Kui kasvõi üks keskerakondlane saab aru, et asjad on mädad, ja soovib muutusi, saab pealinn uue linnapea,» rääkis ta.

Reformierakonna fraktsiooni esimees Kristen Michal lausus, et linnapea Aas ei näe probleemi Tallinna keskparteilisel, omadega läbipõimumisel. «Sama ring inimesi linnavalitsuses, linnavolikogus ja ise ennast kontrollimas ei saa viia heade tagajärgedeni ning see on süsteemne juhtimisprobleem. Meil on kahju, et linnapea eitab seda, kaitstes soovi sama moodi jätkata,» lausus ta.

Umbusaldusavaldus on plaanis üle anda linnavolikogu 3. mai istungil.

Seotud lood
25.02.2020 26.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto