Sisukord
Kirjandus
Postimees
20.04.2018
Eesti Noorte Filharmoonia mängib taas mustkunstitrikkidega kontsertetendust Maamess laiub juba seitsmel hektaril Eesti inimesed Ossinovskile: istu, kaks! (47) Kaljulaid sõitis taas ookeani taha (4) Metropoliit Kornelius 19. juuni 1924 – 19. aprill 2018 Neli erakonda algatas Taavi Aasa umbusalduse (1) Majandus Töötajate põud süveneb (3) Eesti Energia võib jätta Rail Balticu rajamisel ärimehed pika ninaga (8) Välismaa Türgi president Erdoğan liigub ainuvalitsemise poole (1) Põhja-Iiri ekspert: ISISe video vaataja vajab abi Norilski näide: kas Stalini laagritest räägitakse liiga palju? (2) Arvamus Henrik Roonemaa: kuidas ma Eesti majandusele kahju põhjustasin Vastukaja: riigi sekkumine viib hambaravikvaliteedi alla Paul-Eerik Rummo: mitte õmblusteta, vaid hoolikalt õmmeldud ühiskond (1) Ene-Margit Tiit: regionaalpoliitika on üks rahvastikupoliitika aluseid (11) Juhtkiri: patust rahvast hurjutavad sotsid (21) Postimees 1936. aastal: sanktsioonid ilma blokaadita või jõuta ei aita Heili Sibrits: kallid dokumendid (7) Kultuur Kumb jäi peale, kas Rammsteini laulja või Semper-Ojasoo? «Ma ei ole iseenda lemmikkirjanik» Till Lindemanni energia üllatas Semperit Sport Kurioosum Eesti vutiliigas: parim pallivaldaja on tabelis alles seitsmes! Halb ja hea koos: Toobal peab Prantsusmaal naljamänge, kuid kosilaste tase üllatab Tallinn Noorte Filharmoonia mängib taas mustkunstitrikkidega kontsertetendust Arter Maiuspalad aiast ja toast Tartu Tartlaste idufirmad võimutsevad Ajujahil seinast seina ideedega Meelelahutus Koomiks Sudoku

«Ma ei ole iseenda lemmikkirjanik»

7 min lugemist
Kirjanik ja muusik fs 2017. aastal elegantsel eksirännakul ühes Glasgow´ sisehoovis. FOTO: Alvīne Bautra

fs on üks Eesti 21. sajandi originaalsemaid, loetumaid ja jäljendatumaid luuletajaid, rock-staari kvaliteediga poeet. Ta on seni avaldanud viis luulekogu, millest viimane, «Tätoveerimata inimene», tuli trükipressi alt selle aasta alguses. Tema luulet on eraldi raamatutena ilmunud ka vene, soome, rootsi, läti, bulgaaria ning udmurdi keeles. Läinud aastal astus fs laiema kultuuriavalikkuse ette uues rollis – ansambli Mtut Pdi Nktud Maailm solistina. Kuna oleme põlvkonnakaaslased ja vanad klemmid, pöördusin oma küsimustega tema poole familiaarsel toonil.

Tellijale Tellijale

Sinu uue luulekogu Tallinna-esitlus toimus rock-kontserdi vormis. Kas muusika on sinu jaoks praegu loomingulise eneseväljendusena kuidagi omasem ja olulisem kui kirjandus?

Muusikat olen endast elu jooksul sellistes kogustes läbi lasknud, et see on arvatavasti kõigi mu rakkude toimimist mõjutanud. Jah, ta on lähemal ja sügavamal. Teisest küljest olen aastakümneid elanud teadmisega, et mul puuduvad elementaarsed oskused ise muusikat teha ja parem on seda siis ka mitte solkida. Ilmselgelt olen ma muusika alal suurem käpard kui tekste kirjutades. Aga mis mul kaotada? Tõsiseltvõetavus? Aga äkki ei tasugi mind liiga tõsiselt võtta?

Mis puutub esitamisse, siis luule lugemine publiku ees (või mis veel hullem – väiksemas ringis) on mulle pärast kõiki neid aastaid endiselt väga ebameeldivaks ja loomuvastaseks tegevuseks jäänud. Bändi sees häält tehes saad üldise flow’ga kaasa minna ja seda koguni nautida. Tüübid, kellega olen koos lärmi teinud, on kõik kuldaväärt lärmikunstnikud. Mina olen seal kõige väiksem kruvi ja see on täitsa hea tunne. Kuigi jah, vähemalt seni olen ma olnud see väike kruvi, mis seda punti on koos hoidnud.

19.04.2018 21.04.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto