Kõik haruldastest naaritsatest

Euroopa naarits FOTO: Tiit Maran

Musträstas lõkerdab ennastunustavalt elevantide kose äärise otsas. Loomaaed on täis linnulaulu. Metsa all õitsevad sinililled, ka esimesed ülased pistavad juba ninad välja, peenras aga lisavad värviilu kollased ja lillad krookused.

Tellijale Tellijale

Pühapäeval kella 11–18 tähistatakse loomaaias naaritsapäeva. Euroopa naarits (üks isend pildil) on väljasuremisohus väikekiskja, keda loomaaias paljundatakse liigikaitse eesmärgil, et lasta vabasse loodusesse kaitsealadel. Toimuvad ekskursioonid naaritsate paljunduskeskusesse loomaaia liigikaitse laboris, saab uurida naaritsate toitumist, raadiosaatjaga naaritsat jahtida, panna end proovile mälumängus ning palju muud põnevat. Välja kuulutatakse ka joonistusvõistluse «Eesti 100 naaritsat» võitja. Täpsemalt loomaaia kodulehel ja Facebookis.

Maailmale 12 amuuri leopardi kutsikat kinkinud emaleopard Darla sai teisipäeval 14-aastaseks. Ta elab praegu – pärast oma kaasa ja kutsikate isa Freddi siitilmast lahkumist – külastajate eest varjatult karumaja tagumises aedikus.

20.04.2018 23.04.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto