K, 18.05.2022

Kõik haruldastest naaritsatest

Loomaaia uudised
Postimees
Kõik haruldastest naaritsatest
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Euroopa naarits
Euroopa naarits Foto: Tiit Maran

Musträstas lõkerdab ennastunustavalt elevantide kose äärise otsas. Loomaaed on täis linnulaulu. Metsa all õitsevad sinililled, ka esimesed ülased pistavad juba ninad välja, peenras aga lisavad värviilu kollased ja lillad krookused.

Pühapäeval kella 11–18 tähistatakse loomaaias naaritsapäeva. Euroopa naarits (üks isend pildil) on väljasuremisohus väikekiskja, keda loomaaias paljundatakse liigikaitse eesmärgil, et lasta vabasse loodusesse kaitsealadel. Toimuvad ekskursioonid naaritsate paljunduskeskusesse loomaaia liigikaitse laboris, saab uurida naaritsate toitumist, raadiosaatjaga naaritsat jahtida, panna end proovile mälumängus ning palju muud põnevat. Välja kuulutatakse ka joonistusvõistluse «Eesti 100 naaritsat» võitja. Täpsemalt loomaaia kodulehel ja Facebookis.

Maailmale 12 amuuri leopardi kutsikat kinkinud emaleopard Darla sai teisipäeval 14-aastaseks. Ta elab praegu – pärast oma kaasa ja kutsikate isa Freddi siitilmast lahkumist – külastajate eest varjatult karumaja tagumises aedikus.

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
AK
Tarbija
Elustiil
Tagasi üles