Sisukord
Majandus
Postimees
21.04.2018
Eesti Jaak Aabi eleegia (3) Müstiline kodutu ja tema väsimatu aitaja (1) Kõik haruldastest naaritsatest Kadri-päeva oodanud Hiiumaa sai Kadri-tunni (6) Majandus Haapsalu raudtee omanik andis riigi kohtusse (4) Välismaa KOHALIK VAADE. Kas Castrote ajastu lõpp tähendab uut Kuubat? (1) Hispaania konservatiivist eurosaadik intervjuus Postimehele: liberaalide tõus on meie ja sotside süü Macroni liitumise võimalus tekitab Eesti euroliberaalides kõhklust Arvamus Tõnis Oja: meie tippjuhtide klaaslagi (2) Juhtkiri: lennujaam püsib omadega vee peal EKI keelekool: Homo soveticus (16) Otsitakse ministrit Vello Pettai: demokraatia, feminismi ja esindatuse risttules – Jane Mansbridge Kristjan Zobel: innukas ja enesekindel harimatus (65) Macron tinistab Tiiu Kuurme: feminismi süü ja elukorralduse enesestmõistetavused (18) Postimees 1994. aastal: Eri Klasiga juhtus Põltsamaa lähedal avarii Kultuur Suur Arteri intervjuu! Margus Prangel: «Naistest polegi võimalik aru saada!» (6) Sport Väsimatu Ott Kiivikas Eesti karikavõistluste eel: hea meelega ma ei võistleks Andres Vaher: 19 aasta tagune meenutus, kuidas Arsenal ja Arsene Wenger mu südame võitsid Marek Tiits: Kostabi versus Navitrolla ehk kunstnikud palliplatsil Tarbija Tallinnal otseühendus juba 41 lennusihtkohaga AK Vikerkaar loeb. Elunähtuste institutsionaliseerimine ja legitimeerimine (4) Nädala plaat. Sfääriline etno «Avatud Eesti raamatu» sari tähistab kahekordset sünnipäeva Sorokini ebatekst Et väärt kooliuuendus ei läheks raisku (2) Vello Pettai: demokraatia, feminismi ja esindatuse risttules – Jane Mansbridge Peeter Langovitsi tagasivaade: suurim kaubanduskeskus sai nurgakivi Tiiu Kuurme: feminismi süü ja elukorralduse enesestmõistetavused (18) Akadeemik Enn Tõugu: kus on meie teaduse alfanaised? Arter Imetle Tiina Talumehe tuliuut kollektsiooni - rukklilled, unenäosinine, elegantsed toonid ja Art Deco motiivid (1) Video: kuidas sõidab Halfbike ehk täiskasvanutele mõeldud kolmerattaline? Jüri Kolk: hunt karjas! Aiarahvas – tähelepanu, valmis olla, läks! VIDEO. Lihtne trikk, mis päästab tselluliidist Kuhu jäid autonäituste ja võidusõitude vihmavarjutüdrukud? Filmiarvustus «Superpatrull 2»: õpetlik lugu haldusreformist Armulõõmas konnad vees Pilk kokanduse kõrgliiga kööki Eriline nimi teeb eriliseks. Kas tõesti? Suur Arteri intervjuu! Margus Prangel: «Naistest polegi võimalik aru saada!» (6) Sõiduproov: Citroën C4 Cactus. Kaktuse pehmed okkad Meelelahutus Koomiks Sudoku

Haapsalu raudtee omanik andis riigi kohtusse

4 min lugemist
  • Riisipere-Haapsalu raudteeühendus Haapsaluga katkes lõplikult 2004. aasta suvel.
  • Nüüd müüks raudteetammi omanik Aarne Taal selle meeleldi riigile tagasi.
  • Ministeeriumi hinnangul ei ole maatüki tagasiostmine enam vajalik.
Üle 20 aasta Haapsalu raudtee omanikuks olnud ning eile selle tammile rajatud terviserajal seisnud ettevõtja Aarne Taal tahab, et jõuaks läbirääkimistes riigiga õiglase hinnani. FOTO: Mihkel Maripuu

Kui veel napilt aasta aega tagasi lubas Haapsalu raudtee idee elustanud majandus- ja taristuminister Kadri Simson (Keskerakond), et selle taastamise käigus ostetakse praeguselt omanikult tagasi ka raudteetamm, siis nüüd on ministeeriumi meelemuutus sundinud selle omaniku kohtust abi otsima.

Tellijale Tellijale

«Nüüd niisugune käitumine, et Eesti Raudtee või tema nõuandjad leiavad, et võtame eraomaniku käest raudtee tagasi – see ei ole ju väärikas käitumine,» nentis Haapsalu raudteetammi omanik Aarne Taal (79). Tõsiste läbirääkimisteni raudteetammi hinna osas ta enda kinnitusel ministeeriumiga ei jõudnudki.

Lõppeva nädala kolmapäeval esitas ta oma ettevõtte OÜ Taavi nimel Tallinna halduskohtusse kaebuse, millega palub tühistada majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi selle aasta 19. märtsi otsuse, kus ministeerium keeldus andmast hoonestusõigust ettevõtte omanduses olevale Riisipere-Haapsalu raudteetammile. 

Taal meenutab, kuidas ta 1997. aastal ostis raudtee küll 5200 krooni (332 euro) eest, kuid võttis sellega ka kohustuse teha sellesse esimese kolme aasta jooksul investeeringuid 591 000 krooni (37 771 euro) ulatuses. «See oli niisugune tehing, kus ma maksin selle eest kõvasti peale,» märkis ettevõtja, kes tegi investeeringu juba esimese aasta jooksul ära.

20.04.2018 23.04.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto