T, 30.05.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Hanno Lindpere: majanduse keerukas lihtsus

Hanno Lindpere
Facebook Twitter
Comments 1
Kaardimaja. Pilt on illustratiivne.
Kaardimaja. Pilt on illustratiivne. Foto: SCANPIX

Eestis tuleb kahjuks tunnistada, et viimase aja majandusotsused meenutavad sageli marslaste ja veenuslaste vaidlust oikumeenilises nõukogus Jupiteri maavarade jaotamise teemal, kirjutab KPMG Baltics OÜ nõustamisteenuste juht Hanno Lindpere.

Majanduskriisid tabavad inimkonda tavapärase nuhtlusena nagu gripilaine, mitte erandliku maavärinana. Kuid kõrgkoolide majandusosakonnas libisetakse mineviku õppetundidest pealiskaudselt üle. Tudengid nõuavad, et neile võiks õpetada tegelikku majandust erinevate teoreetiliste konstruktsioonide asemel.

Tüüpiline näide majandusotsuste keerukusest on mudelid, mis hindavad nende mõju ja mida tihti põhjendamatult kritiseeritakse. Kui mudel sisaldab 10+ muutujat, mille omavaheline seos võib võtta kõigi matemaatikas teadaolevate tehete vormi, siis võiks iga kriitik mõelda,kas keerukusest saab lihtsuseni jõuda ilma keerukat protsessi läbimata.

Facebook Twitter
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles