EMi vilistama sõitev Eesti kohtunik eksis rängalt

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Jalgpallikohtunik Juri Frischer.
Jalgpallikohtunik Juri Frischer. Foto: Eero Vabamägi / Postimees

JALGPALL. Eesti kõrgliiga 10. vooru pühapäevases kohtumises Paide Linnameeskond – Tallinna FCI Levadia tõusis keskseks tegelaseks peakohtunik Juri Frischer, kes eksis kahe penaltiga Levadia kasuks ja Paide kahjuks.

Euroopa Jalgpalliliidu (UEFA) poolt kaheksa 4.–20. maini Inglismaal toimuvat U17 EM-finaalturniiri teenindava peakohtuniku sekka nimetatud Frischer määras 25. minutil seisul 0:0 ekslikult penalti Levadia kasuks, kuigi kaitsja Oleksandr Suhharov blokeeris Levadia pealelöögi õlaga. Dmitri Kruglov realiseeris penalti ning ebaõiglase värava mõju seni südilt võidelnud Paide moraalile oli suur – vaheajaks juhtis Levadia juba 3:0.

«Avaväravast rääkides, siis mängijad teevad igapäevaselt tööd ja pingutavad. Mul on siin teatud persoonidele etteheiteid,» sõnas Paide abitreener Erki Kesküla ETV poolajastuudios. Paide president Veiko Veskimäe oli veelgi otsekohesem: «Eks meil ole ebaõnne ka olnud. Tänagi see esimene olukord, kus ei olnud tegelikult penaltit.»