Sisukord
Arvamus
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Johann-Christian Põder homoabieludest: mida tähendab luteri kirikukogu otsus

3 min lugemist
Vikerkaarevärvi kikilips. Pilt on illustratiivne FOTO: SCANPIX

Teoloogiadoktor Johann-Christian Põder kirjutab, mis seisab luteri kiriku soovi taga fikseerida traditsiooniline abielu põhiseaduses.

Tellijale

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku kirikukogu plaanib teisipäeval väljendada seisukohta ettepaneku osas, et Eesti Vabariigi põhiseadusesse märgitakse abielu osapooltena mees ja naine. Kuna see on leidnud kajastust ka meedias, püüan alljärgnevas selgitada, mida luterliku kiriku otsustused eetilistes ja poliitilistes küsimustes tähendavad ja mida mitte.

Luterliku eetika üks põhilähtekohti on usus juurduvad vabadus ja armastus. Võimalikult suurt üksmeelt eeldatakse vaid usu põhiküsimustes, millega «kirik seisab või langeb». Eetilised küsimused on seevastu valdkond, kus on võimalik üsna suur seisukohtade erinevus. Seda näitab juba ka erinevate luterlike kirikute võrdlus, kus kohata võib väga erinevad seisukohti, olgu siis tegemist elu algust ja lõppu puudutavate küsimuste või samasooliste abieluga.

25.04.2018 27.04.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto