Sisukord
Persoon
Postimees
28.04.2018
Eesti Valimiste lähedus pakub üllatusministreid Konnad ja teised kahepaiksed Majandus Riigi energiafirma lubab rohkem õli toota (1) Välismaa KOHALIK VAADE: Võltsitud diplom Hispaania poliitikas ametist ei vii, kuid näpatud kreemipurk küll (2) Koreade ebatraditsioonilised esileedid rambivalgust ei pelga (1) Kimi ja Mooni piiritango läks ajalukku Arvamus Andres Adamson: panganduse algusest Eestis Neeme Korv: üks korralik «näidishukkamine» (10) Kimi grand plan jäi saladuseks (2) EKI keelekool: eesti keele kübaratrikid Rein Raud: sotsiaalsed konstruktsioonid ja poliitiline tegelikkus (81) Postimees 1931. aastal: Saksa tollivaimustus jahtub Ene Pajula veste: mammi usub, et kiitmiseks leiab alati mõne ettekäände Peeter Langovitsi tagasivaade: Minoxi isa Tallinnas (1) Juhtkiri: kas peaminister teeb halba nalja? (26) Kultuur Miks ikkagi lahkus Paavo Nõgene kultuuriministeeriumist? (7) Kas siis selle teatri tantsu keel...? Nädala plaat. Valgekingaline zombifolk Sport Reinar Halliku korvpalliakadeemia päästis gümnaasiumi sulgemisest Mart Soidro: Leedu korvpallist. Austuse ja kadedusega. AK Vikerkaar loeb. Indiast, vastuvõetava verekogusega Aja auk. Kleepuvad näpud Kaose ja korra piiril käies. Ly Seppel – 75 Nädala plaat. Valgekingaline zombifolk Rein Raud: sotsiaalsed konstruktsioonid ja poliitiline tegelikkus (81) Ebausu levik ei takista teadlasi tulevikku loomast Tallinna linnriik – kuidas sellest hoiduda (2) Arter Filmisaade «Jupiter» paotas hallil ajal akent maailma Filmiarvustus: «Vaimude lahkaja» on lisa Briti õudusfilmide paremikku Revolutsioon, baltisakslased ja Eesti iseseisvumine ehk kuidas Alatskivi lossi mööbel koju tagasi jõudis Suur Arteri intervjuu! Andrus Kivirähk loodab muuta meie suhtumist tolmu Võta ette kevadpuhastus telefonis! Camper’iga Ameerikasse. Mis ja kuidas? VIDEO: Kallis, olen sinu ämblikmees! (1) Maailmakuulsa Le Cordon Bleu kokakooli kõnepruuk: «Jah, chef, ei, chef.» Kleidid, mis elavad seljas Ameerika printsess Ivanka Trump Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ameerika printsess Ivanka Trump

12 min lugemist
  • Ivanka on isa silmarõõm.
  • Abiellumiseks astus Ivanka judaismi.
Ivanka Trump FOTO: Reuters / Scanpix

Üks Ameerika pisitüdrukute lemmiktegelasi on väike kapriisne Eloise, kes elas New Yorgi kuulsa Plaza hotelli sviidis, kus tema elu oli täis ootamatusi. Nagu ka ühel Ameerika lastefilmide lemmikul, üksi koju jäetud Macaulay Culkinil, kes New Yorki sattudes samuti sealsamas, Keskpargi-äärses Plazas seikles. Ivanka Trump võinuks lapsepõlves teha kõike sedasama, sest Plaza hotell kuulus sel ajal tema isale ja hotelli mitteametlik valitsejanna, kes selle 80ndatel taas hiilgama lõi, oli ta ema Ivana.

Tellijale Tellijale

Trumpidest räägiti tollal kui New Yorgi «keiserlikust perekonnast», ja Ivanka isale-emale see silmanähtavalt meeldis. New Yorgi Queensi linnaosas, Manhattani eliidi silmis äärelinnas kasvanud isa ihkas üle jõe asunud Manhattanit vaadates – otsekui Jay Gatsby – seal suur tegija olla. Selle oreooli, küll mitte New Yorgi «vana raha» ringkondades, ta oma kullas ja karras läikivate hoonetega hiljem ka sai. Ivanka emale, Tšehhoslovakkiast põgenenud endisele suusasportlasele Ivanale (enne abiellumist Zelnickova) meeldis samuti kõik läikiv – just tema sisustas abikaasa heakskiidul pere 5. avenüül asuva kolmekorruselise korteri Louis XIV stiilis, mis, nagu nentis toona New Yorgi press, oli idaeurooplanna silmis ilmselt luksuse kehastus.

«Jah, nad tõepoolest poseerisid otsekui kuningas ja kuninganna,» kirjutas seltskonnaajakiri Vanity Fair. «Nad olid oma kõrgorbiidil ja särasid seal.» Kõik tundus võimalik, Trumpid olid kuldses linnas New Yorgis saavutanud kuldse staatuse.

Trumpi nähti teleekraanil pakkumas oma teeneid läbirääkimistel venelastega (seega olid venelased ta huviorbiidis juba ligi 40 aastat tagasi nagu nüüdki, kui Putin on peaaegu ainus poliitik maailmas, kelle kohta sageli mürgiste Twitteri-postitustega nõelaval USA presidendil ei ole ühtegi halba sõna). Ivana aga püüdis end meedias näidata «samal pulgal printsess Di, Madonna ja Elizabeth Tayloriga», märkis tollane Ameerika klatšikoluminite esinumber Liz Taylor.

Ivana ei varjanud, et oli põhjalikult uurinud Inglise kroonitud peade käitumist ning püüdis järgida nende malli – muidugi New Yorgi uusrikaste stiilis. «New York on väga karm koht,» nentis Ivana ise oma elust rääkides. «Aga ma olen ka kõva pähkel. Kui keegi mulle vastu nina annab, reageerin veelgi kõvema löögiga.»

Perre sündis kolm last ning Donald maksis naisele neist igaühe eest «preemiat» – 250 000 dollarit lapse kohta, sahistas press. Kuid nende laste lapsepõlv oli kuulsusest ja pidevast tähelepanust joobunud ema ja isa varjus üksildane.

27.04.2018 30.04.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto