Sisukord
Arvamus
Tänane leht

Postimees 1935. aastal: kuninglik vastuvõtt Sven Hedinile

1 min lugemist
Sven Hedin FOTO: sv.wikipedia.org

Stockholmist, 23. aprillil. Isegi monarhid ei ole saanud nii suure tähelepanu ja laiaulatusliku ning südamliku vastuvõtu osaliseks, kui Rootsi kuulus 70-aastane maadeuurija dr. Sven Hedin tagasijõudmisel oma viimaselt seiklusrikkalt ekspeditsioonilt Sise-Aasiasse.

Alates silmapilgust, mil ta pani jala Euroopa pinnale kuni tema saabumiseni Stockholmi külvati dr. Hedin üle tervituste, õnnesoovide, aumärkide annetamise, telegrammide, annetuste ja lillede rahega. Rootsi pealinna saabumisel tervitas Hedinit suur rahvahulk, nende seas kuningliku perekonna liikmed, diplomaadid, riigimehed ja kõrgemad aukandjad.

Dr. Hedini viimase ekspeditsiooni eesmärgiks oli Nankingi valitsuse ülesandel uurida ja kaardil lähemalt ära märkida autotee Ida-Hiina provintside ja Sinkiangi vahel. See tee omab tulevikus kõige suuremat tähtsust ühenduste loomiseks Hiina keskvalitsuse asukoha ja kaugemate provintside vahel.

Niihästi dr. Hedin kui tema ekspeditsiooni liikmed on teinud terve rea äärmiselt huvitavaid leidusi. Muu seas on nad leidnud paleoliitilisi ajastu esemeid ja riistu, mille vanust võib hinnata mitme miljoni aastani ja mis on arvatavasti kõige vanemad seni tuntud inimese tarbeasjad. Suur osa kogutud esemetest saadeti Rootsi Ida-Aasia laevaliini aurikutega otseteed kodumaale.

24.04.1935

Seotud lood
    23.04.2018 25.04.2018
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto