Sisukord
Poliitika
Postimees
25.04.2018
Eesti Uued tuuled Vabaerakonnas? Talvikule ja Herkelile pakuvad konkurentsi Tarmo Kaldma ja Olev Vaher (6) Veebi lekkis 215 000 Eesti kasutaja parooliga andmebaas (4) «Paradiisi paberite» teine osa: Eesti superrikaste ärid Maltal (23) Galerii ja video: sada luike tantsis Vabaduse väljakul eesti balleti juubeli puhul (1) Kiire abi päästis elu (1) Majandus Ärevusepilv nimega GDPR Eesti ettevõtete kohal «Paradiisi paberite» teine osa: Eesti superrikaste ärid Maltal (23) Baltika motiveerib juhte odavate aktsiatega Välismaa Ühiskonnaheidik korraldas Torontos veresauna (4) Võitlus Malis kisub järjest tulisemaks (4) Postimehe video ja reportaaž: Eesti sõdurid valmistusid uduses Paldiskis Mali põrgukuumuseks Arvamus Mihkel Mutt: paberivabrikud meie meeltes. Milleks päästa planeet, kui inimene alla käib? (9) Taavi Minnik: lennuk nimega Eesti (14) Vastukaja: hambaravi kvaliteet sõltub ennekõike ikka arstist Mihkel Kunnus: Jordan Peterson on maailma Valdur Mikita (11) Mart Raudsaar: usk edusse viib riigikokku (4) Edasi 1981. aastal: NLKP Keskkomitees, NSV Liidu Ministrite Nõukogus, ÜAÜKN-is ja ÜLKNÜ Keskkomitees Juhtkiri: eestlaste kauged rannad Kultuur Kriitik soovitab inimsöömist ja laibahunnikuid Sport Bayern - Real: suurklubide, tipptreenerite ja superründajate lahing Eesti jäähoki võtmeküsimus - kuidas tuua talendid koju? Blogi ja galerii: Real pööras kaotusseisu võimalusi raisanud Bayerni vastu võiduks Tartu Alvar Tipp: kemmergu asemel võiks raha kulutada Tamme kooli laste peale (1) Peeter Olesk: ülikool ja kõrgem haridus (6) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Uued tuuled Vabaerakonnas? Talvikule ja Herkelile pakuvad konkurentsi Tarmo Kaldma ja Olev Vaher

2 min lugemist
Tarmo Kaldma ja Olev Vaher FOTO: Postimehe kollaaž

Vabaerakonna juhiks kandideerivad lisaks riigikogu liikmetele Artur Talvikule ja Andres Herkelile ka infotehnoloog Tarmo Kaldma ning ettevõtja Olev Vaher. Nii Kaldma kui ka Vaher rõhutavad vajadust muuta Vabaerakonna sõnumid selgemaks.

«Praegu see endine esimees (Andres Herkel – toim) on nagu üldse selline väga pehme inimene. Artur Talvik nüüd on natuke parem olnud, aga ka nagu midagi jääb puudu. Prooviks siis mingeid resoluutsemaid asju sinna ette lükata,» ütles Kaldma ERRile.

«Ma arvan, et oleks parem, kui inimene, kes oskab ennast paremini väljendada. Herkel mind ei kõnetanud ja Artur vahel puterdas,» märkis Vaher.

Selliste tähelepanekutega võtsid esmaspäeval ETV «Aktuaalses kaameras» sõna kaks teada-tuntud poliitikute kõrval Vabaerakonna juhiks kandideerijat. 

Tarmo Kaldma (52) on infotehnoloog, kes liitus Vabaerakonnaga 2014. aastal. Ta on töötanud riiklike infosüsteemide projekteerijana ja projektijuhina ning juhtinud IT- ja sideosakonda Eesti Meteoroloogia ja Hüdroloogia Instituudis. Praegu töötab ta veeteede ametis vanemspetsialistina.

Kaldma kuulus aastatel 2013–2014 EKREsse. 2015. aasta riigikogu valimistel kandideeris ta Vabaerakonna ridades Tallinnas Mustamäe ja Nõmme linnaosas, sai 97 häält ning ei osutunud valituks. 2017. aasta kohalikel valimistel kandideeris ta Tallinnas Valimisliidus MEIE Tallinn ning sai 30 häält. 

Oma avalikes sõnavõttudes on Kaldma tähelepanu pööranud e-valimistele, uutele tehnoloogiatele, demokraatiale, Euroopa väärtustele, ID-kaardi turvaaukudele ning ka pagulasprobleemidele

TARMO KALDMA FOTO: Valimised

Ettevõtja Olev Vaher (52) liitus Vabaerakonnaga samuti 2014. aastal. Tal on magistrikraad kõrgemas rakendusmatemaatikas. 2013. aasta kohalikel valimistel kandideeris ta Tallinna kesklinnas valimisliidu Vaba Tallinna Kodanik nimekirjas. Siis tutvustas ta end järgmiste motodega: «Ära tee teisele seda, mida sa ei taha et tehtaks sulle» ning «Usu ennekõike iseendasse».

Kohalikel valimistel sai Vaher 12 häält ning ei osutunud valituks. Ta kandideeris Vabaerakonna nimekirjas ja 2015. aasta riigikogu valimistel, kuid ei osutunud valituks. 

Meedias on Vaher võtnud sõna näiteks ideega rajada Tallinna lahte poolsaar, mis kaotab ummikud ning arutlenud, kas Reformierakond astus hääbumise kursile. 

OLEV VAHER FOTO: Valimised

Kaldma ja Vaher on varasemalt kandideerinud Vabaerakonna juhatusse

Vabaerakond valib esimeest 12. mail.

Seotud lood
24.04.2018 26.04.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto