Sisukord
Arvamus
Tänane leht
25.04.2018
Eesti Uued tuuled Vabaerakonnas? Talvikule ja Herkelile pakuvad konkurentsi Tarmo Kaldma ja Olev Vaher (6) Veebi lekkis 215 000 Eesti kasutaja parooliga andmebaas (4) «Paradiisi paberite» teine osa: Eesti superrikaste ärid Maltal (23) Galerii ja video: sada luike tantsis Vabaduse väljakul eesti balleti juubeli puhul (1) Kiire abi päästis elu (1) Majandus Ärevusepilv nimega GDPR Eesti ettevõtete kohal «Paradiisi paberite» teine osa: Eesti superrikaste ärid Maltal (23) Baltika motiveerib juhte odavate aktsiatega Välismaa Ühiskonnaheidik korraldas Torontos veresauna (4) Võitlus Malis kisub järjest tulisemaks (4) Postimehe video ja reportaaž: Eesti sõdurid valmistusid uduses Paldiskis Mali põrgukuumuseks Arvamus Mihkel Mutt: paberivabrikud meie meeltes. Milleks päästa planeet, kui inimene alla käib? (9) Taavi Minnik: lennuk nimega Eesti (14) Vastukaja: hambaravi kvaliteet sõltub ennekõike ikka arstist Mihkel Kunnus: Jordan Peterson on maailma Valdur Mikita (11) Mart Raudsaar: usk edusse viib riigikokku (4) Edasi 1981. aastal: NLKP Keskkomitees, NSV Liidu Ministrite Nõukogus, ÜAÜKN-is ja ÜLKNÜ Keskkomitees Juhtkiri: eestlaste kauged rannad Kultuur Kriitik soovitab inimsöömist ja laibahunnikuid Sport Bayern - Real: suurklubide, tipptreenerite ja superründajate lahing Eesti jäähoki võtmeküsimus - kuidas tuua talendid koju? Blogi ja galerii: Real pööras kaotusseisu võimalusi raisanud Bayerni vastu võiduks Tartu Alvar Tipp: kemmergu asemel võiks raha kulutada Tamme kooli laste peale (1) Peeter Olesk: ülikool ja kõrgem haridus (6) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vastukaja: hambaravi kvaliteet sõltub ennekõike ikka arstist

2 min lugemist
Valik hambaravi instrumente. FOTO: Toomas Huik

Hambaarst Marek Vink avaldas 20. aprilli Postimehes «Vastukaja» rubriigis arvamust, et riigi sekkumine viib hambaravikvaliteedi alla. Hambaarst kirjutab, et asi polegi konkreetses hinnas, millega riik sunnib lepingupartnereid teenust ostma.

Ma ei usu seda, asi on tema ja paljude tema ametivendade ja -õdede puhul ikkagi ainult rahas. Minu kui tarbija seisukoht on vastupidine, riik pakub siiski suurt abi ja tänu selle eest! Hambaravi kvaliteet ei olene mitte niinimetatud riigi sekkumisest, vaid siiski eelkõige arstist endast.

Kord oli minu arst (Nõmme polikliinik) puhkusel, vajasin aga abi. Läksin Nõmme eraarstide juurde. Seal taheti hammas kohe välja tõmmata, asemele lubati istutada uus (kuskil 1100 eurot), mis pidi tugev olema veel hauaski, see muidugi hea arusaadav nali. Ma ei lubanud hammast välja tõmmata. Teenuse eest võeti tasu, kuid isegi minu nõudmise peale ma tšekki ei saanud. (Ka minu abikaasal oli kord tšeki saamisega ühe eraarsti juures jant.)

Pärast puhkust ravis minu arst selle hamba kenasti korda, hammas jäi alles. Olen väga rahul otsusega teise hambaarsti nõu mitte kuulda ja keelduda tema teenusest viimasel hetkel.

EPL kirjutas 19. aprillil loos «Soomest praaktöö tõttu minema löödud hambaarst on juba Eestiski patsiente vigastanud» Eesti hambaarstist Dmitri Filippenkost, et personali olevat sunnitud Soomes isegi valediagnoose panema. Ilmselt ikka raha pärast.

Näiteks parandati hambaauke, mida polnudki. Teine arst teises kliinikus leidis, et ei hambaauke ega põletikku üldsegi pole. Ilmselt ei lubanud see Soome klient pahal arstil tegutseda, nagu minagi ei lubanud oma hammast välja tõmmata ja läksin teise arsti juurde. 

Soome terviseamet sundis Filippenko ärid seal päevapealt sulgema, nüüd tegutseb ta vabalt edasi Eestis. Kirjutan hoiatuseks teistele, vahetage julgelt vajadusel arsti. Usun, et enamikus on nad tublid ja toredaid, ka ma ise olen oma arstiga ülirahul, kuid leidub ka, andestust väljenduse pärast, ahneid ja kaabakaid, nagu igal erialal.
Mati Nurk
 

Seotud lood
24.04.2018 26.04.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto