Sisukord
Kultuur
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Skandalisti portree vanema mehena

3 min lugemist
Leonhard Lapin. FOTO: Kaader filmist

Ega tea, kas Leonhard Lapinist on kerge või raske filmi teha? Või hoopis mõlemat korraga? Lapini karakter on ju pulbitsev, vastuoluline, ta ütleb reljeefseid asju, tihtipeale ei arvuta välja öeldava diplomaatilist bilanssi. Selline asi sobib hästi ka ajakirjanikele. Olen isegi oma ajakirjanikukarjääri jooksul paar korda mõne põletavama päevakajalise kunstiteemaga pöördunud kommentaariks Lapini poole, kas just alati tõe, vahel ka rohkem intriigi huvides. Viimane kord helistasin Lapinile seoses esimeste kunstnikupalga saajatega. Lapini vastus oli umbes selline, et tore on see kunstnikupalk, aga hoopis teda on paljustki ilma jäetud.

Tellijale

Janar Ala kirjutab Manfred Vainokivi filmist «Elagu skandaalid ja kollased sandaalid»: «Mu lemmikstseenid selles filmis toimuvad kunstinäituste avamistel – täpsemalt siis Lapini kunstinäituste avamistel. Näeme ja kuuleme seda elu õit ehk klatši.»

25.04.2018 27.04.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto