Sisukord
Maailm
Postimees
Postimees digipakett
Postimees digipaketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli digipakett

Eluks ajaks trellide taha saadetud Madsen kaebab otsuse edasi

3 min lugemist
  • Kohtu hinnangul oli tapmine ettekavatsetud ning versioon õnnetusest pole usutav.
  • Eluaegset karistust määratakse Taanis harva ja eriti võigaste mõrvade korral.
  • Apellatsioonikohus hakkab Peter Madseni asja arutama ilmselt suvel.
Peter Madsen mullu 11. augustil Dragøri sadamas Kopenhaagenis politseiga vestlemas. Samal hommikul oli ta päästetud uppuvalt allveelaevalt Nautilus, millega ta eelmisel õhtul oli koos ajakirjaniku Kim Walliga merele läinud.uppuvalt allveelaevalt Nautilus FOTO: BAX LINDHARDT / AFP / Scanpix

Ajakirjanikud ja huvilised hakkasid Kopenhaageni piirkonnakohtu juurde kogunema juba teisipäeva õhtul, et kuulda, milline karistus määratakse Rootsi ajakirjaniku Kim Walli tapmises süüdistatud allveelaevnikule Peter Madsenile.

Tellijale

Eile pealelõunal tegi kohtunik Anette Burkø lõpuks teatavaks kohtu liikmete üksmeelse otsuse: mõrva eest määrati Madsenile eluaegne vanglakaristus, ta mõisteti süüdi ka tõsises seksuaalkuriteos ja hauarahu rikkumises, mereohutuse reeglite rikkumise punktis mõisteti ta aga õigeks.

Kohus jõudis järeldusele, et tegu oli küünilise ja ettekavatsetud kuriteoga. Madseni selgitusi, et tegu oli õnnetusega, ei pidanud kohus usutavaks ning leidis, et vigastused Walli kehal viisid tema surmani, vahendas Sveriges Radio.

25.04.2018 27.04.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto