Sisukord
Kirjandus
Postimees
28.04.2018
Eesti Valimiste lähedus pakub üllatusministreid Konnad ja teised kahepaiksed Majandus Riigi energiafirma lubab rohkem õli toota (1) Välismaa KOHALIK VAADE: Võltsitud diplom Hispaania poliitikas ametist ei vii, kuid näpatud kreemipurk küll (2) Koreade ebatraditsioonilised esileedid rambivalgust ei pelga (1) Kimi ja Mooni piiritango läks ajalukku Arvamus Andres Adamson: panganduse algusest Eestis Neeme Korv: üks korralik «näidishukkamine» (10) Kimi grand plan jäi saladuseks (2) EKI keelekool: eesti keele kübaratrikid Rein Raud: sotsiaalsed konstruktsioonid ja poliitiline tegelikkus (81) Postimees 1931. aastal: Saksa tollivaimustus jahtub Ene Pajula veste: mammi usub, et kiitmiseks leiab alati mõne ettekäände Peeter Langovitsi tagasivaade: Minoxi isa Tallinnas (1) Juhtkiri: kas peaminister teeb halba nalja? (26) Kultuur Miks ikkagi lahkus Paavo Nõgene kultuuriministeeriumist? (7) Kas siis selle teatri tantsu keel...? Nädala plaat. Valgekingaline zombifolk Sport Reinar Halliku korvpalliakadeemia päästis gümnaasiumi sulgemisest Mart Soidro: Leedu korvpallist. Austuse ja kadedusega. AK Vikerkaar loeb. Indiast, vastuvõetava verekogusega Aja auk. Kleepuvad näpud Kaose ja korra piiril käies. Ly Seppel – 75 Nädala plaat. Valgekingaline zombifolk Rein Raud: sotsiaalsed konstruktsioonid ja poliitiline tegelikkus (81) Ebausu levik ei takista teadlasi tulevikku loomast Tallinna linnriik – kuidas sellest hoiduda (2) Arter Filmisaade «Jupiter» paotas hallil ajal akent maailma Filmiarvustus: «Vaimude lahkaja» on lisa Briti õudusfilmide paremikku Revolutsioon, baltisakslased ja Eesti iseseisvumine ehk kuidas Alatskivi lossi mööbel koju tagasi jõudis Suur Arteri intervjuu! Andrus Kivirähk loodab muuta meie suhtumist tolmu Võta ette kevadpuhastus telefonis! Camper’iga Ameerikasse. Mis ja kuidas? VIDEO: Kallis, olen sinu ämblikmees! (1) Maailmakuulsa Le Cordon Bleu kokakooli kõnepruuk: «Jah, chef, ei, chef.» Kleidid, mis elavad seljas Ameerika printsess Ivanka Trump Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kaose ja korra piiril käies. Ly Seppel – 75

4 min lugemist
Ly Seppel. FOTO: Peeter Langovits

Äsja ilmunud eluloointervjuus (raamatus «Kaose ja korra piiril. Kasvatusest ja haridusest. Isiklikult») tunnistab luuletaja ja tõlkija Ly Seppel-Ehin, et esimest korda emaks saanuna – koos luuletaja Andres Ehiniga (1940–2011) on tal kolm täiskasvanud tütart, nüüdseks ka viis lapselast; tütardest keskmine, Kristiina Ehin on uue põlvkonna tuntumaid kirjanikke – sai ta juba tol korral kõhutundega aru, «et kui sa lähed mööda teed ning ühte kätt jääb korrastatud maailm ja teist kätt kaos, siis need mõlemad on surnud maailmad». Ning lisab veendunult: «Ja ainult nende kahe vahel, selle kitsukese piiri peal käies oled sa päriselt elus.»

Tellijale Tellijale

Sellest päriselust suurema osa on talulapsena sündinud ja kasvanud Ly elanud Raplas vanematekodus, mis oli rajatud algul pelgupaigana, sest pärast teist küüditamislainet 1949. aasta kevadel, mil Eesti-aegne taluelu lõplikult hävitati, polnud tema perel enam kodutallu asja. Siberisse küüditati Ly vanaema ja Ly noorim onu Jüri, kes küüditamise ajal käis 10. klassis.

27.04.2018 30.04.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto