Sisukord
Arter
Postimees
28.04.2018
Eesti Valimiste lähedus pakub üllatusministreid Konnad ja teised kahepaiksed Majandus Riigi energiafirma lubab rohkem õli toota (1) Välismaa KOHALIK VAADE: Võltsitud diplom Hispaania poliitikas ametist ei vii, kuid näpatud kreemipurk küll (2) Koreade ebatraditsioonilised esileedid rambivalgust ei pelga (1) Kimi ja Mooni piiritango läks ajalukku Arvamus Andres Adamson: panganduse algusest Eestis Neeme Korv: üks korralik «näidishukkamine» (10) Kimi grand plan jäi saladuseks (2) EKI keelekool: eesti keele kübaratrikid Rein Raud: sotsiaalsed konstruktsioonid ja poliitiline tegelikkus (81) Postimees 1931. aastal: Saksa tollivaimustus jahtub Ene Pajula veste: mammi usub, et kiitmiseks leiab alati mõne ettekäände Peeter Langovitsi tagasivaade: Minoxi isa Tallinnas (1) Juhtkiri: kas peaminister teeb halba nalja? (26) Kultuur Miks ikkagi lahkus Paavo Nõgene kultuuriministeeriumist? (7) Kas siis selle teatri tantsu keel...? Nädala plaat. Valgekingaline zombifolk Sport Reinar Halliku korvpalliakadeemia päästis gümnaasiumi sulgemisest Mart Soidro: Leedu korvpallist. Austuse ja kadedusega. AK Vikerkaar loeb. Indiast, vastuvõetava verekogusega Aja auk. Kleepuvad näpud Kaose ja korra piiril käies. Ly Seppel – 75 Nädala plaat. Valgekingaline zombifolk Rein Raud: sotsiaalsed konstruktsioonid ja poliitiline tegelikkus (81) Ebausu levik ei takista teadlasi tulevikku loomast Tallinna linnriik – kuidas sellest hoiduda (2) Arter Filmisaade «Jupiter» paotas hallil ajal akent maailma Filmiarvustus: «Vaimude lahkaja» on lisa Briti õudusfilmide paremikku Revolutsioon, baltisakslased ja Eesti iseseisvumine ehk kuidas Alatskivi lossi mööbel koju tagasi jõudis Suur Arteri intervjuu! Andrus Kivirähk loodab muuta meie suhtumist tolmu Võta ette kevadpuhastus telefonis! Camper’iga Ameerikasse. Mis ja kuidas? VIDEO: Kallis, olen sinu ämblikmees! (1) Maailmakuulsa Le Cordon Bleu kokakooli kõnepruuk: «Jah, chef, ei, chef.» Kleidid, mis elavad seljas Ameerika printsess Ivanka Trump Meelelahutus Koomiks Sudoku

Filmiarvustus: «Vaimude lahkaja» on lisa Briti õudusfilmide paremikku

2 min lugemist
FOTO: Kaader filmist

Vaid mõni nädal pärast pingelise hirmutaja «Kena vaikne kohake» väljatulekut jõuab kinno veel üks ootamatult kõhe õudusfilm. «Vaimude lahkaja» tuleb Suurbritanniast ning selle on teinud Jeremy Dyson ja Andy Nyman omaenda populaarse näidendi põhjal.

Tellijale Tellijale

Mitmest filmist ja teleseriaalist tuntud Nyman mängib «Vaimude lahkajas» ka peaosa – paranähtustele pühendunud skeptikut Phillip Goodmani, kes asub uurima kolme väidetavalt üleloomulikku juhtumit ning kohtub enda sõnul vaimu näinud inimestega. Teisisõnu jutustab «Vaimude lahkaja» kolm omavahel seotud lugu, mis puudutavad ka juhtumitele kaine mõistusega läheneva Goodmani enda elu. Ja seda kõike britiliku viisakuse ja sarmikusega, mis on USA õudusfilmide kõrval vägagi teretulnud.

Olgugi et ükski lühilugu ei üllata originaalsusega, suudavad need oma otsekohesuses sügavale naha alla pugeda ja närvikõdi pakkuda. Õudusžanri hästi tundvad Dyson ja Nyman on ilmselgelt eeskuju võtnud klassikalistest Briti tondifilmidest, nagu näiteks Robert Wise’i «Öö kummituste majas» (1963). «Vaimude lahkaja» mõjuvuses mängib suurt rolli ka filmi ülesehitus. Kuna iga juhtumi lahtiharutamisele kulutatakse suhteliselt vähe aega, toimuvad kriipivad kokkupõrked üleloomulike nähtustega spontaanselt ja pikema sissejuhatuseta, enne kui vaataja on jõudnud alateadlikult valmistuda ja rahulikult sisse elada.

27.04.2018 30.04.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto