Sisukord
Eesti
Postimees

Remo Holsmer lahkub riigikogust

2 min lugemist

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liige Remo Holsmer teatas eile, et lahkub riigikogust ja asub tööle erasektoris.

«Olen otsustanud peale seitset aastat tööd riigikogus suunduda erasektorisse,» teatas Remo Holsmer pressiteate vahendusel.

Mai teises pooles asub Holsmer tööle Cramo Estonia ASi arendusdirektorina ja juhatuse liikmena. Ettevõte on osa Cramo Grupist, mis on Euroopa viie suurima ehitusseadmete rendiettevõtte seas. 

Holsmer ütles Postimehele, et ettevõte tegi talle pakkumise, misjärel möödus mitu kuud.

«See protsess kestis pikemalt: üks pool oli pakkumine, teine eraldi vestlused ja testid personalifirmaga. Cramo on Helsingi börsiettevõte ja seal käib inimeste tööle võtmine teatavate protseduuride järgi,» täpsustas Holsmer.

Tema sõnul pole otsus lahkuda riigikogust seotud Reformierakonna sisepingetega. 

«Olen seitse aastat riigikogus töötanud, isiklikult tunnen, et tahan teha midagi muud. See, et see pakkumine nüüd lõpuks sellele hetkele sattus, kus erakond vahetas esimeest, oli lihtsalt ajaline kokkusattumus,» lausus Holsmer, kes ei kandideerinud sel kuul toimunud Reformierakonna kongressil erakonna juhatusse.  

Reformierakonda kuuluv ettevõtja Meelis Atonen on varem öelnud, et Reformierakonna kongressi eel partei siselisti kirjade meediasse lekitamise taga oli Holsmer. «See on täitsa jamps, on mu lühike ja kiire kommentaar,» ütles Holsmer seepeale Postimehele. «Minul ei ole kirjade lekitamisega seost. Jõudu Atonenile valede levitamisel,» lisas Holsmer.

Ehkki Holsmer lahkub riigikogust, jätkab ta esialgu tööd Tallinna linnavolikogus. 

«Kahte asja korraga ei saa teha. Ma jään küll esialgu Tallinna linnavolikogu liikmeks, aga aktiivsest poliitikast sellega... Nagu pressiteates kirjutasin, pööran uue lehekülje ja pühendun ettevõttele,» ütles Holsmer.

Saadetud pressiteates toonitas Holsmer, et jääb Reformierakonna juhiks valitud Kaja Kallase meeskonnale pöialt hoidma. «Pööran oma tööalases elus uue peatüki ja jään pöialt hoidma, et Kaja Kallase meeskond ja Reformierakonna ideed võidaksid järgmised valimised,» kirjutas Holsmer.

«Väikese riigi puhul on oluline, et inimesed jagaksid oma töökogemusi laiapõhjaliselt kogu riigis. Me vajame poliitikute kogemust erasektoris ja erasektori kogemust poliitikas,» kommenteeris Kallas Holsmeri lahkumist riigikogust.

«Mul on ühelt poolt hea meel, et Remo alustab sellisel vastutusrikkal ametikohal erasektoris, aga teisalt ka kurb, sest riigikogust lahkub tugev meeskonnamängija. Soovin Remole edu seoses uue väljakutsega,» lisas Kallas.

Riigikogu eelmises koosseisus oli Holsmer Reformierakonna fraktsiooni aseesimees. 2015. aasta riigikogu valimiste järel oli ta rahanduskomisjoni esimees, praegu kuulub aseesimehena rahanduskomisjoni.

Alates 7. maist tuleb Holsmeri asemele riigikogu Reformierakonna fraktsiooni Peep Aru, kes on ka varem riigikokku kuulunud. Ka on Aru varem töötanud regionaalministrina ja Viljandi linnapeana.

Seotud lood
  26.04.2018 28.04.2018
  EELMINE
  JÄRGMINE
  Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
  LOGI SISSE
  Sul ei ole kontot?
  Loo Minu Meedia konto