Sisukord
Maailm
Postimees
28.04.2018
Eesti Valimiste lähedus pakub üllatusministreid Konnad ja teised kahepaiksed Majandus Riigi energiafirma lubab rohkem õli toota (1) Välismaa KOHALIK VAADE: Võltsitud diplom Hispaania poliitikas ametist ei vii, kuid näpatud kreemipurk küll (2) Koreade ebatraditsioonilised esileedid rambivalgust ei pelga (1) Kimi ja Mooni piiritango läks ajalukku Arvamus Andres Adamson: panganduse algusest Eestis Neeme Korv: üks korralik «näidishukkamine» (10) Kimi grand plan jäi saladuseks (2) EKI keelekool: eesti keele kübaratrikid Rein Raud: sotsiaalsed konstruktsioonid ja poliitiline tegelikkus (81) Postimees 1931. aastal: Saksa tollivaimustus jahtub Ene Pajula veste: mammi usub, et kiitmiseks leiab alati mõne ettekäände Peeter Langovitsi tagasivaade: Minoxi isa Tallinnas (1) Juhtkiri: kas peaminister teeb halba nalja? (26) Kultuur Miks ikkagi lahkus Paavo Nõgene kultuuriministeeriumist? (7) Kas siis selle teatri tantsu keel...? Nädala plaat. Valgekingaline zombifolk Sport Reinar Halliku korvpalliakadeemia päästis gümnaasiumi sulgemisest Mart Soidro: Leedu korvpallist. Austuse ja kadedusega. AK Vikerkaar loeb. Indiast, vastuvõetava verekogusega Aja auk. Kleepuvad näpud Kaose ja korra piiril käies. Ly Seppel – 75 Nädala plaat. Valgekingaline zombifolk Rein Raud: sotsiaalsed konstruktsioonid ja poliitiline tegelikkus (81) Ebausu levik ei takista teadlasi tulevikku loomast Tallinna linnriik – kuidas sellest hoiduda (2) Arter Filmisaade «Jupiter» paotas hallil ajal akent maailma Filmiarvustus: «Vaimude lahkaja» on lisa Briti õudusfilmide paremikku Revolutsioon, baltisakslased ja Eesti iseseisvumine ehk kuidas Alatskivi lossi mööbel koju tagasi jõudis Suur Arteri intervjuu! Andrus Kivirähk loodab muuta meie suhtumist tolmu Võta ette kevadpuhastus telefonis! Camper’iga Ameerikasse. Mis ja kuidas? VIDEO: Kallis, olen sinu ämblikmees! (1) Maailmakuulsa Le Cordon Bleu kokakooli kõnepruuk: «Jah, chef, ei, chef.» Kleidid, mis elavad seljas Ameerika printsess Ivanka Trump Meelelahutus Koomiks Sudoku

KOHALIK VAADE: Võltsitud diplom Hispaania poliitikas ametist ei vii, kuid näpatud kreemipurk küll

3 min lugemist
  • Poliitik Cristina Fuentes näppas 2011. aastal poest 40 euro väärtuses kreeme.
  • Küsimusi tekitab, miks hoiti turvakaamera salvestist ikka veel alles.
  • Avalikkuse silmis on suurem rikkumine siiski naise ebaausalt saadud kraad.
Madridi piirkonna president, Hispaania konservatiivse Rahvapartei esindaja Cristina Cifuentes teatamas oma tagasiastumisest. FOTO: SUSANA VERA / REUTERS / Scanpix

Cristina Cifuentes pidi Madridi piirkonna juhina olema see, kes likvideerib  korruptsiooni ning on tänapäevase ja ausa poliitika kehastus. Nüüd juba endisel piirkonnapresidendil läks aga kõik väga valesti.

Tellijale Tellijale

53-aastane Cifuentes, üks konservatiivse Rahvapartei prominentsemaid liikmeid, pidi oma ametist tagasi astuma, kui internetis avaldati video 2011. aastast, millelt on näha, kuidas supermarketi turvamees tabab ta kahe näpatud kreemipurgiga kotis. Varastatud kosmeetika väärtuseks oli umbes 40 eurot. Tollal oli Cifuentes kohaliku parlamendi asepresident.

Salvestis osutus kunagi esimeseks naissoost Hispaania valitsusjuhiks saamisest unistanud Cifuentese karjäärile hävitavaks.

Õigupoolest algas Cifuentese langus juba 21. märtsil, kui tuli ilmsiks, et ta sai magistrikraadi Kuningas Juan Carlose ülikoolist ilma magistritööd tegemata või isegi loengutes käimata. Ülikooli asutas kunagi tema kodupartei ning see tegutseb Madridi piirkonnavõimu alluvuses.

27.04.2018 30.04.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto