Sisukord
Korvpall
Postimees
28.04.2018
Eesti Valimiste lähedus pakub üllatusministreid Konnad ja teised kahepaiksed Majandus Riigi energiafirma lubab rohkem õli toota (1) Välismaa KOHALIK VAADE: Võltsitud diplom Hispaania poliitikas ametist ei vii, kuid näpatud kreemipurk küll (2) Koreade ebatraditsioonilised esileedid rambivalgust ei pelga (1) Kimi ja Mooni piiritango läks ajalukku Arvamus Andres Adamson: panganduse algusest Eestis Neeme Korv: üks korralik «näidishukkamine» (10) Kimi grand plan jäi saladuseks (2) EKI keelekool: eesti keele kübaratrikid Rein Raud: sotsiaalsed konstruktsioonid ja poliitiline tegelikkus (81) Postimees 1931. aastal: Saksa tollivaimustus jahtub Ene Pajula veste: mammi usub, et kiitmiseks leiab alati mõne ettekäände Peeter Langovitsi tagasivaade: Minoxi isa Tallinnas (1) Juhtkiri: kas peaminister teeb halba nalja? (26) Kultuur Miks ikkagi lahkus Paavo Nõgene kultuuriministeeriumist? (7) Kas siis selle teatri tantsu keel...? Nädala plaat. Valgekingaline zombifolk Sport Reinar Halliku korvpalliakadeemia päästis gümnaasiumi sulgemisest Mart Soidro: Leedu korvpallist. Austuse ja kadedusega. AK Vikerkaar loeb. Indiast, vastuvõetava verekogusega Aja auk. Kleepuvad näpud Kaose ja korra piiril käies. Ly Seppel – 75 Nädala plaat. Valgekingaline zombifolk Rein Raud: sotsiaalsed konstruktsioonid ja poliitiline tegelikkus (81) Ebausu levik ei takista teadlasi tulevikku loomast Tallinna linnriik – kuidas sellest hoiduda (2) Arter Filmisaade «Jupiter» paotas hallil ajal akent maailma Filmiarvustus: «Vaimude lahkaja» on lisa Briti õudusfilmide paremikku Revolutsioon, baltisakslased ja Eesti iseseisvumine ehk kuidas Alatskivi lossi mööbel koju tagasi jõudis Suur Arteri intervjuu! Andrus Kivirähk loodab muuta meie suhtumist tolmu Võta ette kevadpuhastus telefonis! Camper’iga Ameerikasse. Mis ja kuidas? VIDEO: Kallis, olen sinu ämblikmees! (1) Maailmakuulsa Le Cordon Bleu kokakooli kõnepruuk: «Jah, chef, ei, chef.» Kleidid, mis elavad seljas Ameerika printsess Ivanka Trump Meelelahutus Koomiks Sudoku

Reinar Halliku korvpalliakadeemia päästis gümnaasiumi sulgemisest

4 min lugemist
Aasta aega tagasi mängijakarjääri lõpetanud Reinar Halliku uus kutsumus on töö noortega kodukohaks oleval Ida-Virumaal. FOTO: MARGUS ANSU / PM/SCANPIX BALTICS

Jõhvi gümnaasiumi õpetajate toas käis märtsikuus pinev arutelu. 32 kilomeetri kaugusel asuvat Iisaku gümnaasiumi ähvardas sulgemine ning pedagooge pani muretsema kooli õpilaste tulevik. Ühtäkki kõlas selgesõnaline idee: «Kasutage Reinar Halliku nimi heas mõttes ära!»

Tellijale Tellijale

Hallik (34) ise oli sel hetkel askeldamas endanimelises vastrajatud korvpallikoolis. Korvpallitreeninguid andes, lapsi võistlustele sõidutades, erinevaid aruandeid tehes ning ise aeg-ajalt platsile joostes, on tema karjääri lõpetamisele järgnenud kaheksa kuud möödunud linnutiivul. Nii kiirelt, et endine korvpallur pole jõudnud oma kamraadidele nõnda rohkelt kaasa eladagi. Septembris peetud MM-valikmäng Suurbritannia vastu tuletas vana armastuse meelde. 

«Imelik oli vaadata, et kutid, kellega ma alles paar kuud tagasi mängisin, istuvad minust kaugel, ja Capsicami spordikreemi hais ei käigi üle pea. Aga mina istusin tribüünil, tütar süles. Riidlesin seal natuke kohtunikega, elasin kaasa, vehkisin kätega. Kahju, et mul pulsikella polnud, sest süda peksis nii kõvasti!» muigab ta. 

Kui Hallik hakkas karjääri lõpetamisele mõtlema, oli selge, et korvpallist ta kaugele ei lähe. Juba viis aastat tagasi oli talle pähe siginenud idee hakata treeneriks – eelkõige oma kodukohas Ida-Virumaal. Hallik oli mitmel puhul oma noorema tütre ristiisa Aulis Paaliga arutanud, et just Iisakus ja Mäetagusel võiks lastele tulevikus korvpallitrenne anda. Pallur tahtis ise midagi ära teha, mitte tuimalt tugitoolist teiste vigu kritiseerida.

Kas ta kahetseb oma otsust? Ning kuidas Hallik ühe väikese gümnaasiumi sulgemisest päästis? 

27.04.2018 30.04.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto