Sisukord
Arvamus
Postimees
28.04.2018
Eesti Valimiste lähedus pakub üllatusministreid Konnad ja teised kahepaiksed Majandus Riigi energiafirma lubab rohkem õli toota (1) Välismaa KOHALIK VAADE: Võltsitud diplom Hispaania poliitikas ametist ei vii, kuid näpatud kreemipurk küll (2) Koreade ebatraditsioonilised esileedid rambivalgust ei pelga (1) Kimi ja Mooni piiritango läks ajalukku Arvamus Andres Adamson: panganduse algusest Eestis Neeme Korv: üks korralik «näidishukkamine» (10) Kimi grand plan jäi saladuseks (2) EKI keelekool: eesti keele kübaratrikid Rein Raud: sotsiaalsed konstruktsioonid ja poliitiline tegelikkus (81) Postimees 1931. aastal: Saksa tollivaimustus jahtub Ene Pajula veste: mammi usub, et kiitmiseks leiab alati mõne ettekäände Peeter Langovitsi tagasivaade: Minoxi isa Tallinnas (1) Juhtkiri: kas peaminister teeb halba nalja? (26) Kultuur Miks ikkagi lahkus Paavo Nõgene kultuuriministeeriumist? (7) Kas siis selle teatri tantsu keel...? Nädala plaat. Valgekingaline zombifolk Sport Reinar Halliku korvpalliakadeemia päästis gümnaasiumi sulgemisest Mart Soidro: Leedu korvpallist. Austuse ja kadedusega. AK Vikerkaar loeb. Indiast, vastuvõetava verekogusega Aja auk. Kleepuvad näpud Kaose ja korra piiril käies. Ly Seppel – 75 Nädala plaat. Valgekingaline zombifolk Rein Raud: sotsiaalsed konstruktsioonid ja poliitiline tegelikkus (81) Ebausu levik ei takista teadlasi tulevikku loomast Tallinna linnriik – kuidas sellest hoiduda (2) Arter Filmisaade «Jupiter» paotas hallil ajal akent maailma Filmiarvustus: «Vaimude lahkaja» on lisa Briti õudusfilmide paremikku Revolutsioon, baltisakslased ja Eesti iseseisvumine ehk kuidas Alatskivi lossi mööbel koju tagasi jõudis Suur Arteri intervjuu! Andrus Kivirähk loodab muuta meie suhtumist tolmu Võta ette kevadpuhastus telefonis! Camper’iga Ameerikasse. Mis ja kuidas? VIDEO: Kallis, olen sinu ämblikmees! (1) Maailmakuulsa Le Cordon Bleu kokakooli kõnepruuk: «Jah, chef, ei, chef.» Kleidid, mis elavad seljas Ameerika printsess Ivanka Trump Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1931. aastal: Saksa tollivaimustus jahtub

1 min lugemist
PM 28.04.1931 FOTO: Digiteeritud eesti ajalehed / dea.nlib.ee

Maades, kes huvitatud Saksa turust oma põllumajanduse saadustele, jälgitakse põnevalt, mis sihis areneb toiduainete tollide tõstmise kavatsus Saksamaal. Saksa toiduminister Schiele on eestvõitlejaks põllumajanduse ringkondadele, kes nõuavad kõrgemaid sisseveo tolle kui abinõu põllumajanduse kriisi leevendamiseks.

Dr. Schiele on Saksa valitsusele esitanud kava, mille põhjal tuleks tunduvalt tõsta tolle esijoones või, liha, kaunviljade ja elusloomade sisseveolt.

Nagu Berliini lehed nüüd teatavad, on Schiele kavale Saksa valitsuses osaks saanud õige jahe vastuvõtt. Valitsuse enamus on neil päevil asunud seisukohale, et Schiele nõudmised on liialdatud ja hädaohtlikud. Viimast esiteks sellepärast, et nende täitmine võiks tuua elukalliduse tõusu ja nurja ajada Saksa valitsuse kava tööpalkade vähendamiseks ja sel teel tööstuse elustamiseks.

Teiseks on mõju avaldanud protestiliikumine, mida Saksa tollikõrgendused on juba tekitanud välismail. Näiteks on Daani juba ametlikult protesti avaldanud võitollide tõstmise vastu ja ähvardanud vastuabinõudega.

Teiselt poolt käidavat Saksa valitsuses isegi dr. Schiele peale, et alandataks teravilja tolle, kuna Saksa turul andvat end tunda teraviljapuudus. Viimane avaldus neil päevil leivahindade kerkimises, mis sünnitas suurt ärevust.

28.04.1931

Seotud lood
    27.04.2018 30.04.2018
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto