T, 28.03.2023

Valimiste lähedus pakub üllatusministreid

Valimiste lähedus pakub üllatusministreid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Suhtekorraldusfirma Powerhouse omanik Janek Mäggi.
Suhtekorraldusfirma Powerhouse omanik Janek Mäggi. Foto: Eero Vabamägi

Eile selgusid kaks nime, kellest saavad kümme kuud enne 2019. aasta riigikogu valimisi tervise- ja tööministri Jevgeni Ossinovski ja riigihalduse ministri Jaak Aabi asemikud. Kui Ossinovski asendaja Riina Sikkuti nimi oli üllatav tema avalikkusele vähetuntud isiku poolest, siis Aabi asendava Janek Mäggiga olid lood täpselt vastupidised. Tema asumine ministriks oli otsekui välk selgest taevast.

See polnud nii ainult avalikkuse jaoks. Mäggi ja peaminister Jüri Ratas tunnevad teineteist juba aastaid ning vanade tuttavatena rääkisid nad kolmapäeva õhtul juttu. Ratas soovis Mäggi nõu, keda riigihalduse ministri kandidaadiks võtta. Jutu käigus visati õhku nali, et äkki hakkab selleks hoopis Mäggi ise.

Ja kui hetke selle nalja peale mõeldi, pakkuski Ratas kohta Mäggile. Mäggi mõtles veidi ning hulljulge inimesena otsustas pakkumise vastu võtta. Mida tal sellest käigust kaotada olekski: kui kümne kuu pärast läheb valimistel hästi, siis on edukalt sisenetud poliitikasse otsekui lendstardist, kui mitte, siis sai ta suhtekorraldajana kõvasti tuntust juurde.

Tagasi üles