Sisukord
Eesti
Tänane leht
28.04.2018
Eesti Valimiste lähedus pakub üllatusministreid Konnad ja teised kahepaiksed Majandus Riigi energiafirma lubab rohkem õli toota (1) Välismaa KOHALIK VAADE: Võltsitud diplom Hispaania poliitikas ametist ei vii, kuid näpatud kreemipurk küll (1) Koreade ebatraditsioonilised esileedid rambivalgust ei pelga (1) Kimi ja Mooni piiritango läks ajalukku Arvamus Andres Adamson: panganduse algusest Eestis Neeme Korv: üks korralik «näidishukkamine» (10) Kimi grand plan jäi saladuseks (2) EKI keelekool: eesti keele kübaratrikid Rein Raud: sotsiaalsed konstruktsioonid ja poliitiline tegelikkus (81) Postimees 1931. aastal: Saksa tollivaimustus jahtub Ene Pajula veste: mammi usub, et kiitmiseks leiab alati mõne ettekäände Peeter Langovitsi tagasivaade: Minoxi isa Tallinnas (1) Juhtkiri: kas peaminister teeb halba nalja? (23) Kultuur Miks ikkagi lahkus Paavo Nõgene kultuuriministeeriumist? (7) Kas siis selle teatri tantsu keel...? Nädala plaat. Valgekingaline zombifolk Sport Reinar Halliku korvpalliakadeemia päästis gümnaasiumi sulgemisest Mart Soidro: Leedu korvpallist. Austuse ja kadedusega. AK Vikerkaar loeb. Indiast, vastuvõetava verekogusega Aja auk. Kleepuvad näpud Kaose ja korra piiril käies. Ly Seppel – 75 Nädala plaat. Valgekingaline zombifolk Rein Raud: sotsiaalsed konstruktsioonid ja poliitiline tegelikkus (81) Ebausu levik ei takista teadlasi tulevikku loomast Tallinna linnriik – kuidas sellest hoiduda (2) Arter Filmisaade «Jupiter» paotas hallil ajal akent maailma Filmiarvustus: «Vaimude lahkaja» on lisa Briti õudusfilmide paremikku Revolutsioon, baltisakslased ja Eesti iseseisvumine ehk kuidas Alatskivi lossi mööbel koju tagasi jõudis Suur Arteri intervjuu! Andrus Kivirähk loodab muuta meie suhtumist tolmu Võta ette kevadpuhastus telefonis! Camper’iga Ameerikasse. Mis ja kuidas? VIDEO: Kallis, olen sinu ämblikmees! (1) Maailmakuulsa Le Cordon Bleu kokakooli kõnepruuk: «Jah, chef, ei, chef.» Kleidid, mis elavad seljas Ameerika printsess Ivanka Trump Meelelahutus Koomiks Sudoku

Valimiste lähedus pakub üllatusministreid

3 min lugemist
  • Esialgu visati Janek Mäggi ministriks saamine õhku sõpradevahelise naljana.
  • Kui Jüri Ratas seda Mäggile tõsisemalt pakkus, võttis viimane selle vastu.
  • Riina Sikkut võttis ministriks saamise üle mõtlemiseks paar päeva.
Suhtekorraldusfirma Powerhouse omanik Janek Mäggi. FOTO: Eero Vabamägi

Eile selgusid kaks nime, kellest saavad kümme kuud enne 2019. aasta riigikogu valimisi tervise- ja tööministri Jevgeni Ossinovski ja riigihalduse ministri Jaak Aabi asemikud. Kui Ossinovski asendaja Riina Sikkuti nimi oli üllatav tema avalikkusele vähetuntud isiku poolest, siis Aabi asendava Janek Mäggiga olid lood täpselt vastupidised. Tema asumine ministriks oli otsekui välk selgest taevast.

Tellijale Tellijale

See polnud nii ainult avalikkuse jaoks. Mäggi ja peaminister Jüri Ratas tunnevad teineteist juba aastaid ning vanade tuttavatena rääkisid nad kolmapäeva õhtul juttu. Ratas soovis Mäggi nõu, keda riigihalduse ministri kandidaadiks võtta. Jutu käigus visati õhku nali, et äkki hakkab selleks hoopis Mäggi ise.

Ja kui hetke selle nalja peale mõeldi, pakkuski Ratas kohta Mäggile. Mäggi mõtles veidi ning hulljulge inimesena otsustas pakkumise vastu võtta. Mida tal sellest käigust kaotada olekski: kui kümne kuu pärast läheb valimistel hästi, siis on edukalt sisenetud poliitikasse otsekui lendstardist, kui mitte, siis sai ta suhtekorraldajana kõvasti tuntust juurde.

27.04.2018 30.04.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto