Kuidas on võimalik, et NFLis hakkab mängima käelabata jalgpallur?

Seattle Seahawksi värske kaitsja Shaquem Griffin. FOTO: Brian Spurlock / USA TODAY Network/Sipa USA/Scanpix

Profiliiga NFLi viimaste aastate edukamaid klubisid Seattle Seahawks valis tänavuse drafti viiendas ringis oma meeskonda ühe käelabaga 22-aastase ameerika jalgpalluri Shaquem Griffini.

«Vahet pole, kas sul on üks, kaks, kolm või 40 kätt. Kui katkematult püüelda selle poole, mida elus saavutada tahad, siis jõuad ka kohale,» sõnas Griffin pärast profisportlase karjääri algust.

Kaasasündinud haiguse tõttu amputeeriti Griffinilt vasaku käe laba siis, kui ta oli nelja-aastane. Puue ei takistanud Griffinit aga spordiga tegelemast ega seal tippu jõudmast. 2016. aastal nimetati Griffin Central Florida ülikooli ameerika jalgpalli meeskonna kapteniks ja hooaja parimaks kaitsjaks.

Märtsi alguses läbisid kõik NFLi pürginud jalgpallurid füüsilised katsed ning Griffini tulemused olid muljetavaldavad. Nimelt läbis ta 40-jardise sprindi ajaga 4,38 sekundit, mis on tema positsiooni (linebacker ehk teise kaitseliini liige) kõigi aegade rekord. Lisaks suutis Griffin (proteeskätt kasutades) suruda rinnal 102 kilogrammist kangi üles 20 korda.

Kuivõrd tema kasv (183 cm) on NFLi linebacker’i kohta tagasihoidlik, veensid just füüsilised näitajad Seahawksi Griffinit draftis 141. valima. Üks linebacker’i kõrvalülesanne on teha vaheltlõikeid, kus Griffinil on puuduva käelaba tõttu keerulisem edu saavutada, aga põhiline on vastaste ründemängu rammides halvata.

Seattle Seahawksi ridadesse kuulub ka Griffini kaksikvend Shaquill, kes mängib klubis alates eelmisest hooajast. Temagi on kaitsja (cornerback), seega ilmselt hakkavad vennad aeg-ajalt ka ühel ajal väljakul viibima.

28.04.2018 01.05.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto