L, 4.02.2023

Mis olid pöörase Bakuu GP 5 peamist jututeemat?

Ott Järvela
, vastutav toimetaja
Mis olid pöörase Bakuu GP 5 peamist jututeemat?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Löödud soomlane Valtteri Bottas (Mercedes) pidi võistluse liidrikohalt kolm ringi enne lõppu katkestama, kui tema rehv purunes pärast rajale sattunud prahist üle sõitmist. Foto: XPB Images/PA Images/Scanpix
Löödud soomlane Valtteri Bottas (Mercedes) pidi võistluse liidrikohalt kolm ringi enne lõppu katkestama, kui tema rehv purunes pärast rajale sattunud prahist üle sõitmist. Foto: XPB Images/PA Images/Scanpix Foto: XPB Images/PA Images/Scanpix

Vormel 1 MM-sarja üldliidriks tõusis sel hooajal esimest korda valitsev maailmameister Lewis Hamilton, kes võitis eile Bakuu tänavaringrajal sõidetud Aserbaidžaani Grand Prix. Maruliselt kulgenud võistlus pakkus ootamatuid keerdkäike esimesest ringist päris lõpuni välja ning meeldejäävaid jututeemasid jagus rohkesti. Viis peamist neist olid järgmised.

Hamiltoni uskumatu võit. Võistluse lõpu eel ei osutanud miski sellele, et Hamilton võiks tõusta poodiumi kõrgeimale astmele. Teisel kohal sõitnud Sebastian Vettel (Ferrari) tegi aga turvaauto rajalt lahkumise järel antud lendstardi ajal vea ning lubas endast mööda nii Hamiltoni kui ka Kimi Räikköneni (Ferrari).

Kolm ringi enne lõppu pidi katkestama Valtteri Bottas (Mercedes) ning Hamilton avastaski end liidrikohalt. Vetteli üks rehv muutus lendstardil blokeerunud pidurisüsteemi tõttu kehvaks ja nii pääses sakslasest mööda ka Sergio Perez (Force India). Hooaja kaks esimest GPd võitnud Vettel on nüüd langenud teiseks.

Märksõnad
Tagasi üles