Miks pole EM-hõbeda võitnud Mägisalule EOK toetust ette nähtud?

Helary Mägisalu võitis 2017. aastal juunioride EMil pronksi. FOTO: United World Wrestling

Eesti maadleja Helary Mägisalu võitis Euroopa meistrivõistlustel Kreeka-Rooma maadluses (–55 kg) hõbemedali. Finaalis kaotas ta endast oluliselt kogenumale Aserbaidžaani maadlejale Eldaniz Azizlile 0:8.

Tellijale Tellijale

20-aastasele Mägisalule oli see esimene täiskasvanute tiitlivõistluste medal. Mullu tuli ta juunioride EMil pronksile. «Ma ei seadnud endale ühtegi eesmärki. See oli ettevalmistus tulevikuks, et kohaneda tiitlivõistlustega. Tahtsin võistlust lihtsalt nautida. Aga kõik sujus ideaalselt ning see võimalus tuli ära kasutada,» ütles sportlane pärast finaalmatši.

Finaalis jäi eestlane Aserbaidžaani konkurendile kindlalt alla. Treener Ivar Kotkase sõnul said määravaks kogemused. «Peame vaatama finaali tuleviku väetisena. Et finaalis olla konkurentsivõimeline, tuleb saada finaalis maadelda. Vastasel oli neid kordasid tänase seisuga viis korda rohkem,» ütles treener.

Mägisalu sõnul surus Azizli talle oma maadlust jõuliselt peale. «Ta oli hästi ebamugava lõhkuva maadlusega. Uute reeglite järgi on võistlus kahepäevane ja see oli mul alles teine selline võistlus. Mul oli raske ja väsimus andis tunda,» tunnistas sportlane.

Ent Mägisalu  ei teeni ilmselt oma tulemuse eest EOK B-kategooria toetust. Miks?

01.05.2018 03.05.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto