Sisukord
Arter
Postimees
05.05.2018
Eesti Aabile tuli suurhüvitis üllatusena (5) Nädala näod. Mitme plaani mees (3) Nädala näod. Veel üks Kallas (2) Nädala näod. 46 – algab elu uus (3) Simsoni määrus osutus Trooja hobuseks (10) Rebane sõi kruusateel kive Tallekeste tippaeg Video: kohtingu tagaotsitavaga lõpetas arreteerimine (4) Majandus Tehisintellekt kaotab tüütuse türannia Välismaa PERSOON. Vangistatud opositsionäärist Armeenia revolutsiooni liidriks (1) Malaisia palmiistandustes on pärdikud hinnatud töölised Marxi pärand lõhestab Saksamaad isegi veel tema 200. sünniaastapäeval (16) Arvamus EKI keelekool: terminiabi terminibaasist Juhtkiri: Simsoni alatu nüke (54) Artemi Troitski: vanakese Xi Hiina poliitiline meditsiin (2) Lauri Vahtre: sotsiaalkonstruktivism ja hall udu (46) Nädala näod. Veel üks Kallas (2) Nädala näod. Mitme plaani mees (3) Nädala näod. 46 – algab elu uus (3) Nädala näod. Meie mees finaalis Kultuur Reketi uus album on julgem ja lõbusam kui eelmised W A U H A U S – materjalide ja publikuga mängiv etenduskunstikollektiiv (2) Tagasivaade Triibmannile (1) Suur Arteri intervjuu! Eesti kudumisgeenius Kristel Kuslapuu: «Lähen aastatega aina pöörasemaks!» Sport Nädala näod. Meie mees finaalis Horvaatia jalgpalli-iidoleid ähvardab türm Eesti naiste kettaheiterekord võib rännata Moskvasse (1) Joosep Susi: monumentaalsus ja momentaansus (1) Tarbija Jalgratas vali rahakoti ja eluviisi järgi AK Reketi uus album on julgem ja lõbusam kui eelmised Aja auk. Hävituse ingel Vikerkaar loeb. Kuidas jääda inimesena ellu Inimese ajastul? Tagasivaade Triibmannile (1) Asjad, mis teevad memuaarid heaks Lugusid vihastamise lõbust «Kirjutamine on alati ühtlasi ka reisimine» Abiks alkonaudi abistamisel Peeter Langovitsi tagasivaade: Regina Baltical võistlesid laevafirmad Maarja Kruusmaa: riik kui leiutis (2) Lundi rajatavast kiirguskeskusest saab ka Eesti teadlaste superlabor Arter Neeme Raud: kevadluurel «suure neitsiliku» naabruses Ajastu on pinev, aga inimestel on igav. Mis teil viga on? Alaealised keset pedofiile ja häkkereid ehk kuidas rääkida lapsega internetist Hinge pugemise kunst Filmiarvustus «Tully»: igale (tulevasele) lapsevanemale kohustuslik film Kas president Kaljulaid jookseb maailmarekordi? Mehed, need on asjad, mida naised vihkavad! Suur Arteri intervjuu! Eesti kudumisgeenius Kristel Kuslapuu: «Lähen aastatega aina pöörasemaks!» Esimesed metsa maitsed Juustukuningad avasid kohviku Vaata, mis on need 6 asja, mida teada Opel Insignia GSI kohta Meelelahutus Koomiks
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Alaealised keset pedofiile ja häkkereid ehk kuidas rääkida lapsega internetist

4 min lugemist
Diana Poudel koos kaksikute Mirjami ja Oliveriga, kes olid ajendiks internetiturvalisusest rääkiva raamatu kirjutamisele. FOTO: Raul Mee/Mollusk Media

Et leida oma kaksikutele lapsehoidjat, asutas Diana Poudel kaheksa aasta eest portaali Pere24. Kui lapsed sirgusid suuremaks, asus Poudel täitma lünka piirkondlikus huvihariduses ja pani aluse Laagri roboringile. Selle aasta alguses valmis tal raamat «Turvaline internet. Digimaailma teejuht» – sest elu oli näidanud, et seda on hädasti vaja.

Tellijale

Paar aastat tagasi otsustas tehnoloogiahuviline Diana Poudel aidata oma laste klassijuhatajat ja anda mõned robootika ja programmeerimise tunnid. Ajend oli iseenesest väga lihtne: «Mu lapsed kasvavad enne suureks, kui IT-d puudutav ka päriselt koolitundi jõuab. Ja selle pärast peavadki lapsevanemad ise aktiivsed olema.»

Poudeli tunde käis uudistamas ka kooli haridustehnoloog. «Kui ta eelmisel sügisel töökohta vahetas, kutsus mind oma uude kooli andma ühtainust külalistundi. Aga asi päädis kuidagi sellega, et andsin kaks nädalat internetiturvalisuseteemalisi tunde Westholmi gümnaasiumis – esimesest kuni 11. klassini,» meenutab Poudel.

04.05.2018 07.05.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto