Alaealised keset pedofiile ja häkkereid ehk kuidas rääkida lapsega internetist

Diana Poudel koos kaksikute Mirjami ja Oliveriga, kes olid ajendiks internetiturvalisusest rääkiva raamatu kirjutamisele. FOTO: Raul Mee/Mollusk Media

Et leida oma kaksikutele lapsehoidjat, asutas Diana Poudel kaheksa aasta eest portaali Pere24. Kui lapsed sirgusid suuremaks, asus Poudel täitma lünka piirkondlikus huvihariduses ja pani aluse Laagri roboringile. Selle aasta alguses valmis tal raamat «Turvaline internet. Digimaailma teejuht» – sest elu oli näidanud, et seda on hädasti vaja.

Tellijale Tellijale

Paar aastat tagasi otsustas tehnoloogiahuviline Diana Poudel aidata oma laste klassijuhatajat ja anda mõned robootika ja programmeerimise tunnid. Ajend oli iseenesest väga lihtne: «Mu lapsed kasvavad enne suureks, kui IT-d puudutav ka päriselt koolitundi jõuab. Ja selle pärast peavadki lapsevanemad ise aktiivsed olema.»

Poudeli tunde käis uudistamas ka kooli haridustehnoloog. «Kui ta eelmisel sügisel töökohta vahetas, kutsus mind oma uude kooli andma ühtainust külalistundi. Aga asi päädis kuidagi sellega, et andsin kaks nädalat internetiturvalisuseteemalisi tunde Westholmi gümnaasiumis – esimesest kuni 11. klassini,» meenutab Poudel.

04.05.2018 07.05.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto