Sisukord
Maailm
Postimees
28.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv Andrus Karnau: kingitus Tallinkile Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

PERSOON. Vangistatud opositsionäärist Armeenia revolutsiooni liidriks

3 min lugemist
  • Nikol Pašinjan elas opositsiooniajakirjanikuna üle arvatava atentaadikatse.
  • 2008. aasta rahutuste järel veetis aasta pagenduses, hiljem kaks aastat vangis.
  • 2012. aastal valiti parlamenti, 2017. aastast opositsioonifraktsiooni juht.
  • Tuntud ebatavaliste strateegiate ja poliitiliste kampaaniate poolest.
Nikol Pašinjan aktsioonis Jerevanis Vabariigi väljakul kõnet pidamas. FOTO: GLEB GARANICH / REUTERS / Scanpix

Nikol Pašinjani mõttelised pagunid on rahva silmis auga välja teenitud: ta on elanud korruptsiooni paljastava ajakirjanikuna üle arvatava atentaadikatse, veetnud aasta tagaotsitavana ja istunud poliitilise tegevuse tõttu kaks aastat vangis. Parafraseerides ühte Armeenia sotsioloogi: Nikol Pašinjan ei ole pelgalt opositsioonijuht, ta ongi opositsioon.

Tellijale

Nikol Pašinjan on alati olnud võimudele ebamugav tegelane. Pärast nelja aastat pidi ta 1995. aastal katkestama ajakirjandusõpingud Jerevani riiklikus ülikoolis, kust visati poliitilise tegevuse tõttu välja.

Õpingute jooksul saadud kogemus aitas Pašinjani aga tööle riigi suurimasse liberaalsesse väljaandesse Haykakan Zhamanak, kus ta töötas alguses toimetaja, hiljem peatoimetajana. Sellest ajast pärineb ka Pašinjani vägikaikavedu endise presidendi ja peaministri Serž Sargsjaniga.

27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto