Sisukord
Välisuudised
Tänane leht
05.05.2018
Eesti Aabile tuli suurhüvitis üllatusena (5) Nädala näod. Mitme plaani mees (3) Nädala näod. Veel üks Kallas (2) Nädala näod. 46 – algab elu uus (3) Simsoni määrus osutus Trooja hobuseks (10) Rebane sõi kruusateel kive Tallekeste tippaeg Video: kohtingu tagaotsitavaga lõpetas arreteerimine (4) Majandus Tehisintellekt kaotab tüütuse türannia Välismaa PERSOON. Vangistatud opositsionäärist Armeenia revolutsiooni liidriks (1) Malaisia palmiistandustes on pärdikud hinnatud töölised Marxi pärand lõhestab Saksamaad isegi veel tema 200. sünniaastapäeval (16) Arvamus EKI keelekool: terminiabi terminibaasist Juhtkiri: Simsoni alatu nüke (52) Artemi Troitski: vanakese Xi Hiina poliitiline meditsiin (2) Lauri Vahtre: sotsiaalkonstruktivism ja hall udu (46) Nädala näod. Veel üks Kallas (2) Nädala näod. Mitme plaani mees (3) Nädala näod. 46 – algab elu uus (3) Nädala näod. Meie mees finaalis Kultuur Reketi uus album on julgem ja lõbusam kui eelmised W A U H A U S – materjalide ja publikuga mängiv etenduskunstikollektiiv (2) Tagasivaade Triibmannile (1) Suur Arteri intervjuu! Eesti kudumisgeenius Kristel Kuslapuu: «Lähen aastatega aina pöörasemaks!» Sport Nädala näod. Meie mees finaalis Horvaatia jalgpalli-iidoleid ähvardab türm Eesti naiste kettaheiterekord võib rännata Moskvasse (1) Joosep Susi: monumentaalsus ja momentaansus (1) Tarbija Jalgratas vali rahakoti ja eluviisi järgi AK Reketi uus album on julgem ja lõbusam kui eelmised Aja auk. Hävituse ingel Vikerkaar loeb. Kuidas jääda inimesena ellu Inimese ajastul? Tagasivaade Triibmannile (1) Asjad, mis teevad memuaarid heaks Lugusid vihastamise lõbust «Kirjutamine on alati ühtlasi ka reisimine» Abiks alkonaudi abistamisel Peeter Langovitsi tagasivaade: Regina Baltical võistlesid laevafirmad Maarja Kruusmaa: riik kui leiutis (2) Lundi rajatavast kiirguskeskusest saab ka Eesti teadlaste superlabor Nädala plaat: Ans.Anduri vedel linn Romaanide hulka kadunud (1) Arter Neeme Raud: kevadluurel «suure neitsiliku» naabruses Ajastu on pinev, aga inimestel on igav. Mis teil viga on? Alaealised keset pedofiile ja häkkereid ehk kuidas rääkida lapsega internetist Hinge pugemise kunst Filmiarvustus «Tully»: igale (tulevasele) lapsevanemale kohustuslik film Kas president Kaljulaid jookseb maailmarekordi? Mehed, need on asjad, mida naised vihkavad! Suur Arteri intervjuu! Eesti kudumisgeenius Kristel Kuslapuu: «Lähen aastatega aina pöörasemaks!» Esimesed metsa maitsed Juustukuningad avasid kohviku Vaata, mis on need 6 asja, mida teada Opel Insignia GSI kohta Meelelahutus Koomiks Sudoku

Marxi pärand lõhestab Saksamaad isegi veel tema 200. sünniaastapäeval

3 min lugemist
  • Trieris toimub Karl Marxi sünniaastapäeva puhul 600 üritust.
  • Laupäeval avatakse linnas filosoofi 5,5 meetri kõrgune pronkskuju.
  • Ida-Saksamaal pahandavad paljud aga nende arvates kurjategija meenutamise üle.
Karl Marxi kuju lähistel on ka valgusfoor, kus üle tee aitavad filosoofi figuurid. FOTO: WOLFGANG RATTAY / REUTERS / Scanpix

Saksamaa valmistub täna tähistama 200 aasta möödumist Karl Marxi sünnist, kuid isegi veerand sajandit pärast Berliini müüri langemist on filosoofi, majandusteadlase ja revolutsionääri pärand endiselt miski, milles sakslased riigi eri paigus ei suuda üksmeelele jõuda.

Tellijale Tellijale

Külma sõja haavad on jätkuvalt sedavõrd värsked, et lõhe suhtumises 19. sajandi filosoofi jookseb piki kunagist piiri kapitalistliku Lääne-Saksamaa ja kommunistliku Ida-Saksamaa vahel. Osad peavad Karl Marxi õpetlaseks, kes suutis näha ette turumajanduse puudujääke, samas kui teised süüdistavad teda inspiratsiooni pakkumises stalinistlikele režiimidele.

Marxi sünnilinnas Trieris Saksamaa lääneservas toimub mehe sünniaastapäeva tähistamise raames 600 eri üritust, kuid kriitikud juhivad tähelepanu sellele, et pidustuste keskmes on hiiglasliku kuju avamine, mille kinkis linnale kommunistlik Hiina.

04.05.2018 07.05.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto