Poolfinaalid tõestasid ilmekalt – tippjalgpall vajab videokohtunikke

Sloveenist kohtunik Damir Skomina tegi Meistrite liiga poolfinaali kordusmängus AS Roma - Liverpool liiga Ragnar Klavanile, kui määras tema vastu penalti, kuigi käepuude polnud tahtlik, mis on jalgpallireeglite kohaselt käega mängu fikseerimise vältimatuks eelduseks.

FOTO: ISABELLA BONOTTO / AFP/Scanpix

Madridi Real mängib viie hooaja jooksul neljandat korda ja kolmandat kevadet järjest Meistrite liiga finaalis. Tegu on läbinisti fenomenaalse sportliku saavutusega. Nagu ka Jürgen Kloppi alkeemiline operatsioon Liverpoolis, mis päädis Reali finaalivastaseks saamisega.

Tähelepanu peaks kuuluma neile nüanssidele. Aga ka AS Roma pakutud vaprale lahingule – on omaette saavutus lüüa Meistrite liiga poolfinaalides kuus väravat, aga välja langeda! – ning küsimusele, miks Müncheni Bayernil jälle natuke puudu jäi? Ent mõlema poolfinaali kordusmängu järel pälvis olulise osa tähelepanust kohtunike töö.

Arusaadaval põhjusel – kohtunike eksimused olid suured ja potentsiaalselt väga mõjukad. Türgi kohtuniku Cuneyt Cakiri brigaad jättis kohtumises Madridi Real – Müncheni Bayern esimese poolaja lõpus seisul 1:1 fikseerimata penalti Bayerni kasuks, kui Marcelo blokeeris karistusalasse lennanud palli käega. Kohtumises oli ka kaks olukorda, kus Sergio Ramos müdistas karistusalas Robert Lewandowskiga, ent need polnud erinevalt Marcelo käepuutest must-valged, halltoonideta penaltid.

Tagasi üles