Sisukord
Kirjandus
Postimees

Kivirähk esitleb uut raamatut

1 min lugemist
Andrus Kivirähk ja Robin. FOTO: Eero Vabamägi / Postimees

Täna esitleb Andrus Kivirähk uut lasteraamatut «Tilda ja tolmuingel». Kirjaniku sõnul on tegu eelmistest ehk pisut tõsisema teosega, kuid kurbus ja nali Kivirähki peenelt timmitud doseeringus ongi üks lugejate armastuse pälviva lasteraamatu eeldusi.

Andrus Kivirähki uus ja maagiline lasteraamat «Tilda ja tolmuingel» sündis koostöös kunstnik Takinadaga (Irina Shabarova), kes on juba aastaid joonistanud ja valmistanud käsitööna nukke. Kunstnik pöördus oma loominguga kirjaniku poole ning Kivirähki sõnul lõi see tegelane vaid sekundi murdosa jooksul nii-öelda pildi ette – inspireeris oma salapära ja müstikaga. Andrus Kivirähk tolmuinglit päris Lottega võrdlema ei tõtta, kuid usub, et sel on potentsiaali nii mõnessegi raamaturiiulisse jõuda. Raamat sobib oma sügavama tooniga ehk lugejatele, keda kõnetavad H. C. Anderseni ja O. Wilde muinasjutud.

Raamatu sünopsis julgustab meelde tuletama ja mäletama tähtsaid asju. Tolmuinglid on just seesugused tegelased, kes meile selles appi saavad tulla. Nad on nähtamatud, kuid mäletavad kõike.

Raamatuesitlustel räägivad Postimehe kultuuritoimetuse juhi Heili Sibritsaga teose sünnist kirjanik Andrus Kivirähk ja kunstnik Takinada. Esitlus algab kell 18.00 Solarise keskuse Apollo poes ja seda saab vaadata ka Postimehe veebist. Esitlusel loositakse välja Postimehe ja Apollo korraldatud joonistuskonkursile saadetud tööde autorite hulgast õnneliku võitja nimi.

Seotud lood
03.05.2018 05.05.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto