E, 16.05.2022

Koalitsioonikaaslased arvustavad Simsoni määrust

Anna Ploompuu
, reporter
Koalitsioonikaaslased arvustavad Simsoni määrust
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Majandus- ja taristuminister Kadri Simson.
Majandus- ja taristuminister Kadri Simson. Foto: Eero Vabamägi

Põhimõte, et riik maksab tasuta transpordi omavalitsustes kinni üksnes siis, kui see on tasuta kõigile – nagu selgub majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni (Keskerakond) allkirjastatud maakondliku ühistranspordi piletihinna määrusest –, on koalitsioonikaaslaste sõnul otsitud põhjendus.

Põhimõte, et riik maksab tasuta transpordi omavalitsustes kinni üksnes siis, kui see on tasuta kõigile – nagu selgub majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni (Keskerakond) allkirjastatud maakondliku ühistranspordi piletihinnamäärusest – on koalitsioonikaaslaste sõnul otsitud põhjendus.

«Majanduslikkus ja poliitiline jonnakus ei peaks nii rumalalt põrkuma,» leidis riigikogu majanduskomisjoni liige Jaanus Marrandi (SDE).

Sama komisjoni esimees, eelmine rahandusminister Sven Sester (IRL) peab eelpool nimetatud põhjendust tasuta ühistranspordi kinnimaksmiseks otsituks. «Soovime IRLi poolt vaadatuna kindlasti lähiajal konsulteerida oma valitsuspartneritega selle konkreetse määruse sisu üle,» märkis ta.

Sester ja Marrandi toonitasid, et ühistranspordikeskustele ja omavalitsustele tuleb anda suurem tegevus- ja otsustusvabadus. Praegune määrus seda nende hinnangul ei võimalda.

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Tervis
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
Tagasi üles