Suuremad väljakutsed ootavad Armeenias alles ees

Armeenia opositsiooniliider Nikol Pašinjan võtmas pärast peaministriks valimist vastu oma toetajate õnnesoove Jerevani kesklinnas Vabariigi väljakul. FOTO: Sergei Gapon / AFP / Scanpix

Armeenia opositsioonijuht jõudis eile järjekordse olulise teetähiseni enda väljakuulutatud sametrevolutsioonis – Nikol Pašinjan, kes esindab parteid, millel on parlamendis kõigest üheksa kohta 105-st, valiti esimeseks opositsiooni esindajaks peaministrikohale alates 1990. aastate algusest.

Tellijale Tellijale

Nikol Pašinjan kogus enda seljataha seninägematu hulga toetajaid, kui asus endise presidendi ja uue konstitutsiooni kohaselt riigi juhiks saanud peaministri Serž Sargsjani vastaste protestide etteotsa. Nüüd on Pašinjani ootamas aga järgmine väljakutse – teha koostööd parlamendiga, kus enamus on seni riiki valitsenud Vabariikliku Partei käes.

Ilma suuremate kokkupõrgeteta ja ohvreid nõudmata kulgenud sametrevolutsioon – meeleavaldajad tegid ettepaneku kutsuda seda ka armastuse revolutsiooniks – tõi võidu ootamatult kiiresti.

08.05.2018 10.05.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto