Sisukord
Eesti
Postimees

Endise Tartu abilinnapea süüasi jõudis kohtusse

1 min lugemist
Kaitsepolitsei pidas Artjom Suvorovi Tartu raekojas kinni mullu 18. oktoobril. FOTO: Kristjan Teedema

Lõuna ringkonnaprokuratuur saatis kohtusse endise Tartu abilinnapea Artjom Suvorovi kriminaalasja. Süüdistus on esitatud korduvas altkäemaksu võtmises, ühel juhul ka altkäemaksu küsimises ja kelmuse katses ametiisiku poolt.

Samas kriminaalasjas esitati süüdistus altkäemaksu andmises 37-aastasele ja 67-aastasele mehele. «Süüdistuse kohaselt lubas Suvorov aidata ja ka aitas ajavahemikul 2015.–2017. aastani  oma tuttavatel saada Tartu linnalt nende spordiklubidele toetusi,» ütles eriasjade prokurör Margus Gross. Vastutasuks oma ametiseisundi kasutamise eest otsustusprotsesside suunamisel ja mõjutamisel sai Suvorov altkäemaksu nii sularahas kui ka varalist väärtust omavate esemete näol kokku üle 600 euro.

Prokuratuur süüdistab Suvorovit ka 2017. aastal kolmandale isikule altkäemaksu küsimises, mis seisnes selles, et Suvorov küsis 67-aastaselt mehelt 960 eurot altkäemaksu, seades sellest sõltuvusse viimasega seotud mittetulundusühingule 2000 euro suuruse tegevustoetuse saamise Tartu linnalt. Nimetatud tegevustoetusest 960 eurot pidi altkäemaksu andja kandma Suvoroviga seotud tuttavale, kes abistas Suvorovit kohaliku omavalitsuse volikogude valimisüritustel Tartu linnas.

«Sellisel viisil kolmandale isikule teenete eest tasumine muutis kindlasti altkäemaksu skeemi raskemini tabatavaks, kuid asja sisu jääb samaks. Tegemist on ikkagi ametisiku poolt oma ametiseisundi ärakasutamisega ja antud juhul oli initsiaatoriks ametiisik, see teeb kuriteo olemuselt raskemaks,» ütles prokurör Margus Gross.

Veel süüdistab prokuratuur Suvorovit selles, et Tartu linnavalitsuse eluasemekomisjoni liikmena püüdis ta 2016. aasta lõpul 77-aastaselt naiselt petta välja 5000 eurot, lubades tagada kannatanule Tartu linnale kuuluva korteri võõrandamise. Kuna kannatanu Suvorovi ideega kaasa ei läinud, jäi kuritegu katsestaadiumisse.

Kohus ei ole veel kriminaalmenetluse eelistungi aega määranud. Kohtueelse menetluse viis läbi kaitsepolitseiamet Lõuna ringkonnaprokuratuuri juhtimisel.

Seotud lood
  08.05.2018 10.05.2018
  EELMINE
  JÄRGMINE
  Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
  LOGI SISSE
  Sul ei ole kontot?
  Loo Minu Meedia konto