Sisukord
Reisikirjad
Tänane leht

Boliivia – kaunis riik, kus lokkab korruptsioon ja miski ei tööta

4 min lugemist
  • Kohalikud politseid ei usalda, aga kõige suuremad sulid istuvad riigi eesotsas
  • Puhas joogivesi maksab rohkem kui bensiin, mistõttu kohalikud seda osta ei jaksa
  • Kauni looduse keskel üllatas eestlasi turistivaenulikkus
Olime esimesed gringod Aymara rahva ühe hõimu iga aastasel võimu üle andmise pidustustel Uyuni soolavälja kõrval. FOTO: Erik Linde

Boliivia loodus on vapustav ja väga mitmekesine. Seal on soid, palju vihmametsi, kõrgtasandikke ja -mäestikke, hiigelsuuri soolavälju ja palju muud. Samuti on võimas kogu inkade pärand ja vana arhitektuur. Boliivia kogemise teeb keeruliseks tunne, et riigi süsteem töötab paradoksaalsel kombel turistile vastu.

Tellijale Tellijale

Sisenesin Boliiviasse läbi San Matiase piiripunkti Brasiiliast. Kui Brasiilia poolel on toll, sõdurid ja kontroll, siis Boliivia poolel oli üks kahtlane väike majake, mis tundus maha jäetud ning ei märkigi piirihoonetest või ametnikest. Lõpuks saime paberid korda piirilähedasest linnast.

Sõites kahekesi oma pisikesel mootorrattal märkasime esimesena muidugi asfaldi puudumist. Boliivias on umbes viis protsenti maanteedest asfaltiga kaetud ning isegi asfaltteed on kohati hullemad kui meie kruusateed. Esimesed 300 kilomeetrit San Ignasioni oligi sellist kruusa, kus kiiremini kui 25 kilomeetrise tunnikiirusega liikuda ei olnudki võimalik. Auk vaheldub järgmise auguga ning kus vähegi tasasem tundub, on tegelikult täiesti pehme liiv.

09.05.2018 11.05.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto