Sisukord
Maitsemeel
Tänane leht
12.05.2018
Eesti Ühe pere aasta prügi mahub ühte purki Ministeeriumi uuest pressiesindajast sai kantsleri mainekorraldaja (7) Pootsman ei tea veel orust Võistle, Elina, võistle! (1) Välismaa Gina Haspel astus lavale Hiina Big Maci fännid kaubandussõjas burgerist ei loobu Väike röövik ähvardab Aafrika nälga jätta SEIKLUSVIDEO: Milline on maailma kauneim kanjon? Nõiutud kaljud, ohud ja legendid Arvamus Viivi Luik: töörahu tapamajas (5) EKI keelekool: kihelkond (2) Postimees 1992. aastal: peeti kinni võõrväe vanemleitnant Peeter Järvelaid: kihelkondlik triipkood riigikultuuris Juhtkiri: kulda väärt ema (1) Sport Raudmees Ain-Alar Juhanson murrab uut sorti takistusi Starditulede süttimise hetkel kustub eestlaste sõprus SEIKLUSVIDEO: Milline on maailma kauneim kanjon? Nõiutud kaljud, ohud ja legendid Jets rõõmustab Kanada haavatud hinge (1) Mart Soidro: igatsedes taga kadunud aegu Tarbija Välismaale õppima minekuks tuleb teha kõva eeltööd AK Eesti rahva ajalugu Enn Tarveli järgi (1) Hellade näppudega inimmasina naasmine Ulmekogumik, mille lugudes päästavad eestlased inimkonna (1) Vikerkaar loeb. Ala ja tema rahvas Elu ongi keeruline «Inimeste elulood on kirjandusliku ehitusmaterjali ammendamatu karjäär» Andres Adamson: ajalootõest ja eesti rahvast (6) Peeter Langovitsi tagasivaade: Järvi tõi Eestisse Detroiti sümfoonikud Kihelkondlik Eesti: Vallad kaovad, kihelkonnad jäävad (3) Kihelkondlik Eesti: Tuleme ja saame kokku juurte juures Kihelkondlik Eesti: Meie identiteedi kodu Arter Pilk luuraja argipäeva: väikesed võidud (ja kaotused) suures vastasseisus Viirus Kriimsilma üheksa ametit Jah, ka emadust saab täiega turundada! Ilona Leib: mina – ema (1) Arteri suur intervjuu: Kaja Kallas ei karda skandaale! (6) SEIKLUSVIDEO: Milline on maailma kauneim kanjon? Nõiutud kaljud, ohud ja legendid Emadepäevaks: kodutortide klassika värskemal moel Mis on stiilivaldkond, milles eestlased hädasti järeleaitamistunde vajaks? Miks tahaksid londonlased haarata oksekoti järele, kuuldes väljendit «kuninglik pulm»? Filmiarvustus: «Päike südames» - poolteist tundi armastuse otsimist (1) Sõiduproov. Kas see ongi viimane puhtavereline Mitsubishi? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Emadepäevaks: kodutortide klassika värskemal moel

5 min lugemist
  • Kolm külmtorti, mis sobivad nii emadepäeva kui ka iga suvepeo lauale.
Küpsisetort, mis on tehtud kräsupea-koogi stiilis. FOTO: Tairo Lutter

Tort, olgu see siis magus või soolane, ehib igat peolauda. Nami-Nami eestvedaja Pille Petersoo pakub emadepäevaks välja kolm külmtorti, mis ei pruugi emasid köögikohustusest vabastada, kuid pere ühisjõul pole ühegi tegemine kuigi keeruline.

Tellijale Tellijale

Küpsised, kohupiim, rõõsk koor, konservvirsikud ja maasikad – kõlab täpselt nagu Eesti kodude kevad-suvise küpsisetordi klassika. Päris nii see siiski pole.

Nami-Nami kokandusportaali toimetajad eesotsas Pille Petersooga otsustasid enne kevadpühi teha tordis väikese uuenduse ja asendasid tavapärase küpsiste ja kohupiimasegu kihtidesse ladumise nende kokkusegamisega.

«Kõik edasine on juba maitse asi,» lausub ta.

Kui varakevadel kaunistas köögiseltskond tordi šokolaaditükikeste, värviliste kommide ja mündilehtedega, siis emadepäeval võib selle volilt katta maasikapoolikutega. Rohkem suve poole kõlbavad aga kõik suvemarjad maasikatest vaarikate, sõstarde ja mustikateni. Ka nonparelle, lilleõisi või muid tordikaunistusi ei pea ära põlgama. Samuti ei pea retsepti rangelt järgima: kui sügavkülma on jäänud veel mulluseid marju, võib need vabalt kohupiimamassi hulka segada.

11.05.2018 14.05.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto