Sisukord
Arvamus
Tänane leht

Viktoria Ladõnskaja-Kubits: eesti keel vajab riigi tuge

5 min lugemist
Viktoria Ladõnskaja FOTO: JAANUS LENSMENT/POSTIMEES

Haridusminister Mailis Reps tuli välja ettepanekuga pikendada eelmist keelevaldkonna arengukava ja mitte otseselt toetada seda, mis on nüüdseks jõudnud ministri lauale. Kahjuks on praeguseks valminud keelevaldkonna arengukava kaugel ideaalist, leiab riigikogu haridus- ja kultuurikomisjoni liige Viktoria Ladõnskaja-Kubits (IRL).

Tellijale Tellijale
  • Eesti keele õpetamissüsteem on senini olnud orienteeritud paljuski sellele, et eesti keelt õpetatakse neile, kelle jaoks see on emakeel või siis neile, kellel on enamasti slaavi taust. Praegu tunnistavad eksperdid, et kui inimesed tulevad hoopis teistest riikidest ja on teistsuguse kultuurilise taustaga, ning võib-olla ei oska isegi lugeda või kirjutada, siis huvi ja tahet integreeruda võib neil olla.
  • Veel talvel elas riigikogu teadmises et meil valmib kohe-kohe eesti keelevaldkonna arengukava 2018-2027. Haridus ja Teadusministeerium ning Eesti keelenõukogu (mis on Vabariigi Valitsust keelepoliitika arendamisel ja elluviimisel nõustav kogu) töötasid välja dokumendi, mille tööpealkiri on «Keelevaldkonna arengukava». Eelmise arengukava «Eesti keele arengukava 2011-2017» tähtaeg sai läbi.
  • Minister Mailis Reps tuli välja ettepanekuga pikendada eelmist arengukava ja mitte otseselt toetada seda, mis on nüüdseks jõudnud ministri lauale. Kahjuks on praeguseks valminud keelevaldkonna arengukava on kaugel ideaalist, mille poolt tahaksin hääletada.
09.05.2018 11.05.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto