Sisukord
Muusika
Tänane leht
12.05.2018
Eesti Ühe pere aasta prügi mahub ühte purki Ministeeriumi uuest pressiesindajast sai kantsleri mainekorraldaja (7) Pootsman ei tea veel orust Võistle, Elina, võistle! (1) Välismaa Gina Haspel astus lavale Hiina Big Maci fännid kaubandussõjas burgerist ei loobu Väike röövik ähvardab Aafrika nälga jätta SEIKLUSVIDEO: Milline on maailma kauneim kanjon? Nõiutud kaljud, ohud ja legendid Arvamus Viivi Luik: töörahu tapamajas (5) EKI keelekool: kihelkond (2) Postimees 1992. aastal: peeti kinni võõrväe vanemleitnant Peeter Järvelaid: kihelkondlik triipkood riigikultuuris Juhtkiri: kulda väärt ema (1) Sport Raudmees Ain-Alar Juhanson murrab uut sorti takistusi Starditulede süttimise hetkel kustub eestlaste sõprus SEIKLUSVIDEO: Milline on maailma kauneim kanjon? Nõiutud kaljud, ohud ja legendid Jets rõõmustab Kanada haavatud hinge (1) Mart Soidro: igatsedes taga kadunud aegu Tarbija Välismaale õppima minekuks tuleb teha kõva eeltööd AK Eesti rahva ajalugu Enn Tarveli järgi (1) Hellade näppudega inimmasina naasmine Ulmekogumik, mille lugudes päästavad eestlased inimkonna (1) Vikerkaar loeb. Ala ja tema rahvas Elu ongi keeruline «Inimeste elulood on kirjandusliku ehitusmaterjali ammendamatu karjäär» Andres Adamson: ajalootõest ja eesti rahvast (6) Peeter Langovitsi tagasivaade: Järvi tõi Eestisse Detroiti sümfoonikud Kihelkondlik Eesti: Vallad kaovad, kihelkonnad jäävad (3) Kihelkondlik Eesti: Tuleme ja saame kokku juurte juures Kihelkondlik Eesti: Meie identiteedi kodu Arter Pilk luuraja argipäeva: väikesed võidud (ja kaotused) suures vastasseisus Viirus Kriimsilma üheksa ametit Jah, ka emadust saab täiega turundada! Ilona Leib: mina – ema (1) Arteri suur intervjuu: Kaja Kallas ei karda skandaale! (6) SEIKLUSVIDEO: Milline on maailma kauneim kanjon? Nõiutud kaljud, ohud ja legendid Emadepäevaks: kodutortide klassika värskemal moel Mis on stiilivaldkond, milles eestlased hädasti järeleaitamistunde vajaks? Miks tahaksid londonlased haarata oksekoti järele, kuuldes väljendit «kuninglik pulm»? Filmiarvustus: «Päike südames» - poolteist tundi armastuse otsimist (1) Sõiduproov. Kas see ongi viimane puhtavereline Mitsubishi? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Hellade näppudega inimmasina naasmine

2 min lugemist
Mr Fingers "Cerebral Hemispheres" FOTO: plaat

Must mees, must mees ja must mees lähevad klubisse. Nii algab housemuusika lugu. House oli mustade muusika ja tegutses tõesti projekt A Black Man, A Black Man And Another Black Man.

Tellijale Tellijale

1986. aastal on Chicagos vaid üks tantsumuusikapood. Importes Etc külastajad on peamiselt DJ-d ja tulevad nad sinna house’i pärast. 1986. aastal ei ilmu veel palju haus´iplaate ja kui pimedas mahlabaaris C.O.D. keerutab must tehnik Frankie Knuckles higistele kehadele kella 8-ni hommikul musti kettaid, mängib ta ka näiteks Teddy Pendergrassi, millest jätab alles küll vaid vokaali. Rahvahulk reageerib aga hõisates, nagu oleks nad kirikus.

Linna kõige popim raadiotiim Hot Mix 5 paneb laule esitajatelt nagu Jack N. House ja House People, laule, mis pole ilmunud ega jõua ilmudes USA 40 parema hulka, ent fännid teavad täpselt, mis need on. Rütmid korduvad, süntesaatorid huugavad ning lauljad, kes ei pea viisi, esitavad pööraseid tekste tantsimisest ja seksimisest. „Jack the bass!“ käsutavad lood. Aids ähvardab ja tantsimisest on saanud seksi füüsiliselt nauditavaim alternatiiv. House kutsub kontrolli kaotama.

11.05.2018 14.05.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto