T, 30.05.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Nii sünnibki «tasuta» transport

Facebook Twitter
Comments 4
Kesknädala ennelõunal läks Põlvast Ahja bussi peale kümmekond reisijat. Kui praegu peab sõidu eest raha maksma, siis varsti on Põlva- ja Võrumaal bussisõit maakonnaliinidel tasuta.
Kesknädala ennelõunal läks Põlvast Ahja bussi peale kümmekond reisijat. Kui praegu peab sõidu eest raha maksma, siis varsti on Põlva- ja Võrumaal bussisõit maakonnaliinidel tasuta. Foto: Maarius Suviste / Lõuna-Eesti Postimees

Pärnu-, Lääne-, Harju-, Rapla- ja Lääne-Virumaal pidid eakad ja õpilased saama uue ühistranspordikorraldusega tasuta bussisõidu õiguse, kuid majandusminister Kadri Simsoni riuklik määrus tõmbas sellele plaanile kriipsu peale.

Maakondade transpordikeskused paluvad minister Simsonilt oma selle nädala memorandumiga lükata uue korra kehtimine mitu kuud edasi, kuid neilt oodatakse vastuseid lähinädalatel.

Põhja-Eesti Ühistranspordikeskuses oli ühe võimalusena arutusel kehtestada tasuta sõidu õigus osale elanikerühmadele, näiteks eakatele ja kooliõpilastele, aga selgus, et see ei ole võimalik: sel juhul peavad omavalitsused ise selle eest tasuma, ütles Põhja-Eesti Ühistranspordikeskuse tegevjuht Vello Jõgisoo.

Facebook Twitter
Comments 4

Märksõnad

Tagasi üles