FOTOD JA VIDEO: jaeketid rakendavad kasvuvankri ette logistika-Teslad

Läti Maxima vahetas alates 7. maist oma Riia külje all asuvas logistikakeskuses kogu tõstukite pargi välja. Uued töötavad liitium-ioon akudel. FOTO: Liis Treimann

Üks Balti riikide suurimaid poekette – Maxima – vahetas Läti logistikakeskuses kõik senised tõstukid välja säästlikumate masinate vastu. Tänu sellele saab ettevõte laost poodidesse toimetada aina suuremaid kaubakoguseid.

Tellijale Tellijale

«Kui teedel näeme Tesla autosid sõitmas, siis siin oleme tunnistajaks logistika-Teslade kasutusele võtule,» rääkis esmaspäeval Riia külje all asuvas Maxima logistikakeskuses Abras Läti tööandjate liidu juht Līga Meņģelsone. Ta märkis, et selle sammuga on jaekett saanud teerajajaks oma valdkonnas. 

Kui viimase kümne aasta jooksul on liitium-ioon akud aidanud kaasa elektriautode populaarsuse kasvule, siis nüüd on see tehnoloogia jõudnud järjest jõulisemalt nii logistika- kui jaekaubanduse valdkonda. Nii teatas Läti suurim tööandja ja Baltikumi üks suuremaid jaekette nädala alguses, et vahetab ühes oma kahest logistikakeskusest senised tõstukid välja 78 liitium-ioon akuga masina vastu. 

«Meie tehnoloogia peamiseks eeliseks on, et neid saab laadida samamoodi nagu telefone. Liitium-ioon akud on ju ka telefonides kasutusel,» rääkis Hans-Herbert Schultz, Jungheinrichi asepresident Ida- ja Põhja-Euroopa müügi alal. Samamoodi nagu telefoni akut, saab ka Saksa ettevõtte tõstukeid vaid osaliselt laadida ning selle arvelt töötegemise aega pikendada.

10.05.2018 12.05.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto