Sisukord
Töö
Tänane leht
12.05.2018
Eesti Ühe pere aasta prügi mahub ühte purki Ministeeriumi uuest pressiesindajast sai kantsleri mainekorraldaja (7) Pootsman ei tea veel orust Võistle, Elina, võistle! (1) Välismaa Gina Haspel astus lavale Hiina Big Maci fännid kaubandussõjas burgerist ei loobu Väike röövik ähvardab Aafrika nälga jätta SEIKLUSVIDEO: Milline on maailma kauneim kanjon? Nõiutud kaljud, ohud ja legendid Arvamus Viivi Luik: töörahu tapamajas (5) EKI keelekool: kihelkond (2) Postimees 1992. aastal: peeti kinni võõrväe vanemleitnant Peeter Järvelaid: kihelkondlik triipkood riigikultuuris Juhtkiri: kulda väärt ema (1) Sport Raudmees Ain-Alar Juhanson murrab uut sorti takistusi Starditulede süttimise hetkel kustub eestlaste sõprus SEIKLUSVIDEO: Milline on maailma kauneim kanjon? Nõiutud kaljud, ohud ja legendid Jets rõõmustab Kanada haavatud hinge (1) Mart Soidro: igatsedes taga kadunud aegu Tarbija Välismaale õppima minekuks tuleb teha kõva eeltööd AK Eesti rahva ajalugu Enn Tarveli järgi (1) Hellade näppudega inimmasina naasmine Ulmekogumik, mille lugudes päästavad eestlased inimkonna (1) Vikerkaar loeb. Ala ja tema rahvas Elu ongi keeruline «Inimeste elulood on kirjandusliku ehitusmaterjali ammendamatu karjäär» Andres Adamson: ajalootõest ja eesti rahvast (6) Peeter Langovitsi tagasivaade: Järvi tõi Eestisse Detroiti sümfoonikud Kihelkondlik Eesti: Vallad kaovad, kihelkonnad jäävad (3) Kihelkondlik Eesti: Tuleme ja saame kokku juurte juures Kihelkondlik Eesti: Meie identiteedi kodu Arter Pilk luuraja argipäeva: väikesed võidud (ja kaotused) suures vastasseisus Viirus Kriimsilma üheksa ametit Jah, ka emadust saab täiega turundada! Ilona Leib: mina – ema (1) Arteri suur intervjuu: Kaja Kallas ei karda skandaale! (6) SEIKLUSVIDEO: Milline on maailma kauneim kanjon? Nõiutud kaljud, ohud ja legendid Emadepäevaks: kodutortide klassika värskemal moel Mis on stiilivaldkond, milles eestlased hädasti järeleaitamistunde vajaks? Miks tahaksid londonlased haarata oksekoti järele, kuuldes väljendit «kuninglik pulm»? Filmiarvustus: «Päike südames» - poolteist tundi armastuse otsimist (1) Sõiduproov. Kas see ongi viimane puhtavereline Mitsubishi? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Välismaale õppima minekuks tuleb teha kõva eeltööd

4 min lugemist
Välismaal õppimine on küll atraktiivne, kuid nõuab põhjalikku eeltööd. FOTO: Nunnicha Supagrit / PantherMedia / Nunnicha Supagrit

Mida lähemale koolilõpp tuleb, seda rohkem vaevab noorte pead mõte, kuhu edasi? On neid, kel juba ammu teada, kelleks nad saada tahavad ja mida selleks tegema peavad, kui ka neid, kes alles oma rada otsivad. Hulganisti noori tahab minna ka välismaale õnne proovima.

Tellijale Tellijale

Välismaale minek kõlab küll ligitõmbavalt, kuid tekitab noores ka palju pabinat – mis riik, kust alustada, mida kõike selleks vaja on. Tihti võibki mõte jääda vaid mõtteks, sest hirm asjaajamise ja tundmatuse ees jätab asja katki.

Katrin Voodla veetis osa 2016/17. sügissemestrist Inglismaal Surrey ülikoolis. Esmase infootsingu ülikoolide ja organisatsioonide kohta tegi ta ise. «Kui olin otsuses juba kindel, pöördusin Dream Foundationi poole, kes oli suureks abiks nii dokumentide vormistamisega, keeletesti tegemisega kui ka muu infoga,» sõnas Voodla.

11.05.2018 14.05.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto